Bodrum'da otel sahibi ve çalışanları Kaya Sabancı'yı hastanelik etti

Bodrum'da otel sahibi ve çalışanları Kaya Sabancı'yı hastanelik etti
21 Haziran 2024, 08:54
Muğla’nın Bodrum ilçesinde iş insanı Kaya Sabancı (71), site ve otel sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darp edildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, aralarında site içi sorunlar nedeniyle anlaşmazlık bulunan iş insanı Kaya Sabancı (71), site ve otel sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darp edildi. Sabancı hastaneye kaldırılırken, avukatı Ömer Reşat Kayran, " Mandarin Oriental’ın sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreci başlattık" dedi.

Olay, dün saat 21.30 sıralarında Türkbükü Mahallesi'nde bulunan lüks bir otel ve site içerisinde meydana geldi. İddiaya göre, iş insanı Kaya Sabancı ve site sahibi Vedat Aşçı arasında site sorunları nedeniyle aralarında daha önceden kaynaklı anlaşmazlık yaşandı. Kaya Sabancı, sitenin içerisindeki bir restoranın açılışına katılmak için alana doğru gitti. Kaya Sabancı, burada site sahibi Vedat Aşçı ve korumaları olduğu öğrenilen kişiler tarafından darp edildi. Kaya Sabancı, ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan Sabancı'nın sol gözüne darbe aldığı ve hastanede gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

Olaya karışanlar ile ilgili şikayetçi olacaklarını söyleyen Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, "Bugün saat 9 sıralarında Kaya Bey, Mandarin Oriental Sitesinde davetli olduğu bir restoranın açılışında Mandarin Oriental’ın sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı’ya selam verdikten sonra Vedat Aşcı’nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından darp edildi. Şu an Amerikan Hastanesi’nde müşahede altında, tetkikleri yapılıyor, raporları bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı’nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansa müsaade edilmediği ve aynı zamanda giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin elimizde görüntüler ve fotoğraflar var. Biz Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreci takip ediyoruz ve başlattık. Kaya Bey bugün müşahede altında, hastanede kalacak, yarın sabah durumuna bakılacak ve gerekiyorsa taburcu edilecek. Otel içerisinde bir restoran var. Kaya Bey de oraya davetli gittiklerinde, Kaya Bey'in de belirttiği selam vermeme müteakiben bana saldırdı şeklinde. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar var. Kaya Bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor, tanıkların önünde gerçekleşiyor. Bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil" dedi.

Kaya Sabancı'nın kaptanı Kemal Kocaoğlan ise "Kaya Bey yere düşüyor. Bana telefon açtı, beni buradan al diye. Ben de olay yerine gittim. Kendisi küfretmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı" diye konuştu.

Yorumlar
İlter Güngör
29 Haziran 2024, Cumartesi 02:29
Burası 96 villalık bir site (hepsi satılmış) ve bitişiğinde bir otel var (sahibi Vedat Aşçı) ve işletmesi Mandarin Resort'a verilmiş, tüm bu sitenin yönetimi yüklenici Astaş Holding de ve sahibi Vedat Aşçı da.
Anonim
28 Haziran 2024, Cuma 11:04
Kaya Sabancı’nın morlukları iyileşti mahkemeleri bitti haberi yeni çıkmışsınız
E**** K****
23 Haziran 2024, Pazar 03:12
Ben anlayamadım, benim bildiğim Mandarin Oriental bir otel zinciri. Restaurant'ta otelin içinde. Restaurant açılışına gidiyor. Site içi anlaşmazlık deniyor. Bu otellerdeki odaları tapulu olarak satın mı alıyorlar? Bir nevi devremülk gibi. Site site deniyor. Valla anlayamadım ne dönüyor.
Sofi
22 Haziran 2024, Cumartesi 11:34
Haklılık.haksizlik bir tarafa bir kişiye bu kadar insanın saldırması insan olmaktan öte bisey her iki tarafında YAZIK olmus
Kazim özünal
22 Haziran 2024, Cumartesi 11:28
Çok üzücü olmuş keşke olmasaydı belliki komşuluk ilişkisinde var açıklanabilir gibi degil
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha