Bodrum'da kalan depremzede sayısını açıkladı

Bodrum'da kalan depremzede sayısını açıkladı
27 Mart 2023, 14:39
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, ilçedeki depremzede sayısı ve sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz depremin yaralarını Bodrumlu turizmciler olarak kapatmaya, acıları da dindirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Sayı 500'lere kadar düştü

Dengiz, "Depremden etkilenenlerin yeniden normale dönmesi için devletimize olan güvenimiz tam. İlçede ilk aşamada 3 bin 300 olan depremzede sayısı şu anda 500'lere kadar düştü." dedi.

İptal yok, 1.5 milyon turiste ulaşabiliriz

Dengiz, deprem nedeniyle ilk etapta turizm rezervasyonlarında bir durağanlık yaşandığını ancak iptallerin söz konusu olmadığını söyledi.

Bodrum'da 215 bin yatak kapasitesine sahip olduklarını anlatan Dengiz, şöyle konuştu: "İngiltere, Rusya, Almanya ve Polonya ilçeyi tatil için en çok tercih eden ülkeler arasında. Bu ülkelerden turistleri ağırlayacağımızı tahmin ediyorum. Hava yolları ve seyahat acenteleri ile görüşmeler yaptık. İlk etapta bir milyon turist hedefini yakalamak istiyoruz. 26 Mart'ta Milas-Bodrum Havalimanı'nda İngiltere'den ilk misafirlerimizi ağırlayacağız. Misafirlerimize her yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Bodrum'daki otellerimiz tadilatlarını yaptı ve misafirlerini ağırlamak için hazır. 2023 turizm sezonunda 1 milyonun üzerinde hatta 1,5 milyon turist hedefine ulaşacağımızı ön görüyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha