Bodrum'da Eylül'de yüz güldüren doluluk!

Bodrum'da Eylül'de yüz güldüren doluluk!
10 Eylül 2023, 23:39
Bodrum'da yerli ve yabancı turist hareketliliği sürüyor.

Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlarından ağustos sonu itibarıyla 1 milyon 300 bin, 65 yolcu gemisi ile de 59 bin 100 yabancı turist, Bodrum'a geldi.

Şahin: Oteller yüzde 80 dolu, Ekim'de de beklentimiz yüksek!

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin Eylül ve ekimde daha çok yabancı turistleri ve orta yaş-emeklileri ağırladıklarını söyledi. Şahin, "Orta yaş grubu misafirlerimiz Bodrum'a gelmeye başladı. Şu an otellerde yüzde 80 bandında doluluk oranı görünüyor. Ekimde havalar ılımlı ve sıcak geçerse, doluluk yansımaları devam edecektir. Normalde ekimde yüzde 80 beklentimiz olmaz, bu rakam daha da aşağıda olur. Yüksek sezon dediğimiz 45 gün bittikten sonra eylül ve ekimde fiyatlarda, genel anlamda yüzde 40 bandında bir düşüş oluyor. Bu dönem hem iç hem de dış pazardaki misafirlerimiz için bir tatil fırsatı oluyor. Eylül ve ekim içerisinde yine bir fiyat kırılması olur. Eylül'ün 20'sinden sonra kişi başı, 1500 liraya tatil yapma fırsatı bulunabilir. Enflasyon nedeniyle otellerdeki doluluk oranları yüksek olsa da karlılık anlamında bir düşüş söz konusu." diye konuştu.

İngilizler ilk sırada

Şahin Bodrum havalimanına şu zamana kadar dış hatlardan 1 milyon 300 bin yabancı misafirin geldiğini de söyledi. Şahin, " İlk sırada yıllardır İngiltere'den gelen turistler yer alıyor. Ardından Rusya, Almanya ve Polonya geliyor. Bu rakam eylül-ekim gibi yukarıya doğru seyredecektir. Gelen 1 milyon 300 bin kişinin hepsi Bodrum'da değil; bir kısmı da Didim'e gidiyor. Ayrıca 65 yolcu gemisi toplam 59 bin 100 yabancı turisti, Bodrum'a getirdi. " dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha