Bodrum'a ilk direkt uçuşunda 168 yolcu getirdi

Bodrum'a ilk direkt uçuşunda 168 yolcu getirdi
15 Haziran 2023, 12:04
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Bodrum arası doğrudan seferler başladı.

Fly Kıbrıs Havayolları tarafından Ercan Havalimanı ve Bodrum - Milas Havalimanı arasında uçuşlar başlatıldı.

Haftada 2 gün uçuşlara 27 Eylül'e kadar devam edecek

İlki dün yapılan ve 168 yolcunun geldiği uçuş, haftada 2 gün olmak üzere 27 Eylül tarihine kadar sürecek.

Çarşamba ve Cumartesi günü yapılacak uçuşlarla ilgili tanıtım toplantısı Gümbet Mahallesi’ndeki Doria Otel’de yapıldı. Toplantıya KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı.

Toplantıda konuşan Fly Kıbrıs Havayolları Kurucu Ortağı Rauf Denktaş, “Bugün itibariyle hem Bodrum hem de Ordu uçuşlarımızı başlatmış bulunmaktayız. Temel hedefimiz, Ana Vatan ile Yavru Vatan arasındaki sarsılmaz bağları daha güçlü hale getirmek” şeklinde konuştu.

Ataoğlu: Fly Kıbrıs sayesinde uçak bilet fiyatlarında ciddi indirim oldu

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ana vatan Türkiye’deki kardeşleriyle daha samimiyet içerisinde oluşturulan bu köprülerden çok daha samimi ve çok daha hızlı bir şekilde havayolu şirketlerinin oluşmasıyla ilgili çok ciddi girişimlerimiz oldu. Uçak bilet fiyatlarından hep şikayet ediyorduk. Uçak bilet fiyatlarının düşmesiyle ilgili yine ana vatan Türkiye’deki yetkililerle sohbetlerimiz yaptık. Daha 2 gün önce Cumhurbaşkanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapmış olduğu ziyarette yine aynı konuları konuştuk. Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelecek olan yolcuların arzu ettiğimiz rakamlara inmesiyle ilgili talimatların verildiğine şahitlik yaptık. Ne mutlu bize ki 3 gönlü güzel kardeşimin yaptığı girişimler sonrası Fly Kıbrıs Hava Yolları şirketini kurmalarından dolayı uçak bilet fiyatlarında ciddi bir şekilde indirim söz konusu oldu.”

Yorumlar
Abdulmenaf karataş
17 Haziran 2023, Cumartesi 04:47
Her hafta gidiyorum KKTC öğrenci olduğumdan dolayı neden Dalaman dan Ercan Havalimanına uçuş yok Her hafta Antalya dan uçmak zorunda kalıyoruz benim gibi niceleri
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha