Böcek'ten Bakan Ersoy'a: Bu para Antalyalıların olmalıdır

Böcek'ten Bakan Ersoy'a: Bu para Antalyalıların olmalıdır
24 Kasım 2023, 10:31
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek AKTOB tarafından bu yıl 13. düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek AKTOB tarafından bu yıl 13. düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde konuştu. Böcek 13. düzenlenen kongrenin yaşanan tecrübeleri değerlendirmek ve geleceğe ilişkin stratejilerin oluşturulması açısından çok önemli olduğunu söyledi. Dünyada pandemiden sonra en hızlı dönüşü yapan destinasyonların başında Antalya'nın geldiğini belirten Böcek şöyle konuştu: " Bu başarıyı birlikte sağladık. 2023 yılında şu ana kadar 15 milyonu geçtik. 16 milyon ile tarihi rekora ulaşacağız. 56 milyar dolar turizm geliri hedefiyle yürüyoruz. Antalya'nın yerli yabancı yoğun göç ve nüfusunun 10 katı ziyaretçiye ev sahipliği yapması bir takım sorunları beraberinde getiriyor. Antalya’da iki kişiye bir araç düşüyor. En büyük sorunlarımızdan biri trafik."

Konaklama vergisinden belediyeye de pay verilsin

Ulaşım projeleri ve raylı sistem projeleri hakkında bilgi veren Böcek, " Sayın bakanımızdan Antalya adına Otoyol ve hızlı tren projelerinin hızlandırılması için desteklerini bekliyoruz. Sayın bakan TGA’yı kurdunuz konaklama vergisiyle hiçbir sektörün yapamadığını yaptınız. TGA payı ve Konaklama vergisi adı altında toplanan vergiye en büyük katkıyı Antalya yapmaktadır. Toplanan milyar dolarlık kaynakta en büyük pay Antalya'nındır. Biz yerleşik nüfusa göre pay alıyoruz. Bu para Antalya’nındır, Anlatyalıların olmalıdır. Sayın Bakan'dan bu konuda destek bekliyoruz." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha