BM Dünya Turizm Örgütü Genel Kurulu’nda neler görüşülecek?

BM Dünya Turizm Örgütü Genel Kurulu’nda neler görüşülecek?
sayfayı yazdır, turizm ajansı
11 Eylül 2017, 17:20
Çin’in Çengdu kentinde düzenlenen BM DTÖ 22. Dönem Genel Kurulu bugün başladı. İşte genel kurulda ele alınacak gündem maddeleri…

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai; bu hafta Çin’de gerçekleşen genel kurul öncesinde, düzenlenecek bu toplantının turizmi sürdürülebilir kalkınmanın itici gücü haline getirmek için, ortak amaçlar doğrultusunda birleşmek için önemli fırsatlar sunacağını belirtti.

Yılda iki kez gerçekleşen BM DTÖ Genel Kurulu, 11 – 16 Eylül tarihleri arasında Çin’in Çengdu kentinde düzenlenecek. Genel Kurul’da “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” doğrultusunda turizm alanındaki işbirliği çalışmalarının nasıl geliştirilebileceği ve 2018 – 19 döneminde örgütün yürüteceği faaliyetler ele alınacak.

Akıllı turizm ele alınacak

Turizmde “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” nın ağırlıklı olarak ele alınacak genel kurulda diğer yandan akıllı (smart) turizm hakkında özel oturum düzenlenecek.

2017 yılını Uluslararası Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Yılı olarak ilan eden BM DTÖ bu çerçevede genel kurulda bir takım kutlamalar düzenleyecek.

BM DTÖ Global Etik Kuralları kapsamındaki bir takım kurallarda değişiklik yapılması da ele alınacak gündem maddeleri arasında yer alacak.

Genel kurulda diğer yandan iki yıllık dönem için BM DTÖ’nün izleyeceği yol haritası ve örgütün öncelikleri ele alınacak.

Turizm bir yol ayrımında…

BM DTÖ Genel Sekreteri Taleb Rifai, düzenlenecek bu toplantının turizm sektörünün karşılaştığı zorlu değişim koşullarına karşı işbirliğini güçlendirme adına önemli fırsatlar sunacağını söyledi.

BM DTÖ 22. Dönem Genel Kurulu ikinci kez Çin’in ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha