Birçok otel kapalı!

Birçok otel kapalı!
18 Kasım 2021, 13:59
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin (KITOB) 31. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Dimağ Çağıner, salgından dolayı çok zor günlerden geçildiğini ifade etti.

Yaklaşık iki yıllık bir süredir turizm sektörünün pandemi ile boğuşmaya devam edildiğini ifade eden KITOB Başkanı Çağıner, birçok otelin kapalı olduğunu dile getirdi.

Bir çok otel henüz açılamadı

KITOB Başkanı Dimağ Çağıner, yaklaşık iki yıldır turizm sektörünün pandemi ile boğuşmaya devam edildiğini ifade etti. Çağıner, süreç boyunca pandeminin sektör üzerindeki etkilerini azaltabilmek adına hükümet yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Zor günlerin hafifletilmesi için ellerinden geldiğince değişiklikler yaptıklarını söyleyen Çağıner, süreç içerisinde birçok otelin henüz açılamadığını ifade etti.

Turizm Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç ise salgından dolayı başta acenteler, otelciler, restoranlar gibi sektörlerin çok kötü etkilendiğini ifade etti. Aktunç, toplumun yeterince turizmcinin arkasında olmadığını; yapılan eylemlere destek verilmediğini söyledi. Türkiye’nin 2021 yılı turizm bütçesi 6 milyar 860 milyon, Güney Kıbrıs’ın 120 milyon Euro civarı iken KKTC’nin yaklaşık 2 milyon TL olduğunu vurgulayan Aktunç, “Bu şekilde nasıl turizm yapacağız” dedi. Hükümetlere ve siyasilere baskı yaparak bu ülkeye daha fazla tanıtma ve pazarlama yapılması gerektiğine işaret eden Aktunç, yeni Olağan Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı. (diyaloggazetesi)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha