Bir yemek parasına 5 yıldızlı otelde tatil olmaz

Bir yemek parasına 5 yıldızlı otelde tatil olmaz
27 Nisan 2019, 14:03
Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün Akbank'ın Antalya'da düzenlediği "Turizm Buluşmaları" toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün Akbank'ın Antalya'da düzenlediği Turizm Buluşmalarında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kış aylarında Antalya’da oteller kapandığını istihdam düştüğünü ve ekonominin yavaşladığını belirten Aygün, " Ne yaparız da kış aylarında otelleri açık tutarız diye düşünmeliyiz. Bu noktada herkes üzerine düşeni yapmalı. Fiyat politikamız düşük. Bu fiyat politikasını nasıl yükseltiriz bunu düşünmeliyiz? Önce dolulukları yükselteceğiz sonrasında da fiyatları yükselteceğiz. Hep birlikte çalışmalıyız. Taşın altına hepimiz elimizi koymalıyız." diye konuştu.

Avrupa'da otelin saunasına giriş 25, havlu parası 4 Euro

Antalya’da kış aylarına büyük destek veren futbol, golf ve kongre turizminin daha da verimli hale getirilmesi gerektiğini belirten Aygün şu ifadeleri kullandı: " Antalya’da kış ayları için talep yaratmalıyız. Antalya’da turistler 1 porsiyon yemek parasına 5 yıldızlı otelde kalıyor. Böyle bir şey var mı? Günlük 15-20 Euro’ya sabahtan akşama kadar yediriyoruz ve bütün hizmetleri veriyoruz. Bakın Avrupa’da bir otelde saunaya gidin 25 euro giriş için 4 euro da havlu parası ödersiniz. Biz burada bir yemek parasına 5 yıldız otelde tatil sunuyoruz. Sonra da acenteden nasıl para alacağız diye düşünüyoruz. Bu durumu değiştirmeliyiz.”

Turisti aldatmayacaksın

Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün turizmcilerin müşterilerini hizmetler konusunda aldatmaması gerektiğini vurguladı. Aygün ''Çok çalışmak zorundayız. Turiste aldatmaca yapmayacaksın. Otel içindeki tüm hizmetleri yazacaksınız. Kimseyi aldatmayacaksınız'' dedi. Aygün, bankacılık sektörünün de üzerine düşeni yapması gerektiğini, yatırım için faizlerin düşük olması gerektiğini ifade ederek, ''Otelci olarak hep bankayla çalışmamalıyız'' diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha