Bir havayolu daha İstanbul uçuşlarına başlıyor

Bir havayolu daha İstanbul uçuşlarına başlıyor
19 Ağustos 2022, 13:06
İstanbul Havalimanı, yeni havayollarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Air France-KLM ortaklığına ait olan Transavia Hava Yolları, Paris Orly Havalimanı’ndan haftada 4 gün, Lyon Saint Exupery Havalimanı’ndan ise haftada 2 gün İGA İstanbul Havalimanı’na direkt uçuşlara başlıyor.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı ve küresel aktarma merkezi konumunda olan İGA İstanbul Havalimanı, yeni havayollarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Son olarak dünyanın önemli havayolları arasında gösterilen FlyOne, Fly Dubai, Air Arabia, HiSky, Skyup, Pobeda Airlines, Azimuth Airlines, UT Air Aviation, Ural Airlines, Nordwind Pegas/Ikar havayolu şirketlerine hizmet vermeye başlayan İGA İstanbul Havalimanı, Air France-KLM ortaklığına ait olan Transavia Hava Yolları ile anlaşma imzaladı.

Bu anlaşmaya göre; Ekim 2022 sonu itibarı ile, Transavia Hava Yolları, İGA İstanbul Havalimanı’na Fransa’nın başkentinde bulunan Paris Orly Havalimanı’ndan haftada 4 gün (ORY) ve Lyon Saint Exupery Havalimanı’ndan da haftada 2 gün (LYS) olacak şekilde direkt uçuşlara başlıyor.

60 milyon yolcu hedefini yakalayacağız…

İGA İstanbul Havalimanı Havayolu ve Kargo Pazarlama Direktörü Majid Khan, yolcularına sağladığı üst düzey yolculuk deneyimi ile Avrupa'nın en büyük havalimanları ve hava yollarıyla yakın bir şekilde çalışmalarını sürdüren İGA İstanbul Havalimanı’nın, birçok havalimanını geride bırakarak 2022 yılının sonunda 60 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediğini dile getirdi.

Khan: “Bu hedefe ulaşmak için yeni havayollarının İstanbul’a düzenleyecekleri seferler büyük önem taşıyor ve büyüme planımızı yeni havayolu şirketleriyle işbirliği yapmak üzerine kuruyoruz. Son olarak Transavia Hava Yolları ile bir anlaşma imzalamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Transavia Hava Yolları Ekim ayının sonundan itibaren Paris Orly ve Lyon'dan İGA İstanbul Havalimanı'na direkt uçuşlara başlayacak. Bu seferlerin gerçekleşmesiyle birlikte halihazırda artan yolcu trafiğimiz daha da yukarılara çıkacak. 270 direkt hat işleten 71 havayolu ortağımızla 2022 sonunda 60 milyon yolcuya ulaşmayı hedefliyoruz. Transavia Hava Yollarıyla yolculuk edecek misafirlerimiz, önümüzdeki aylarda başlayacak seferler ile birlikte öncelikle havalimanımızın, ardından da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi, kültürel ve en önemlisi farklı lezzetleriyle dünya mutfağında yer edinmiş İstanbul’un keyfini çıkaracak” ifadelerini kullandı.

Transavia France Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Nicolas Hénin de, "İstanbul, her mevsim ziyaret edilmeye değer prestijli bir destinasyon. Pairs Orly Havalimanı’nı kullanan yolcularımıza bu hizmeti sunduğumuz için çok mutluyuz. Bu yeni güzergah, yeni ülkelere yönelik iddialı uçuş tekliflerimizi artıracak. Ankara'ya yaptığımız uçuşların uzatılmasında olduğu gibi Türkiye pazarında uzun soluklu bir oyuncu olmayı hedefliyoruz." açıklaması yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha