Bike Aid, Corendon sponsorluğunda Tour of Antalya 2020’de yarışacak

Bike Aid, Corendon sponsorluğunda Tour of Antalya 2020’de yarışacak
20 Şubat 2020, 13:43
45 ülke ve 145 havalimanına yılda 6 milyon yolcu taşıyarak Avrupa ve Türkiye’nin en önemli havayolları arasında yer alan Corendon Airlines, spor sponsorlukları arasında çok önemli bir yere sahip olan profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya 2020 yılında büyük bir katkı daha sağlayacak.

Üç yıldır Tour of Antalya’nın en büyük destekçileri arasında yer alan “İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, organizasyona olan desteğini bu yıl daha farklı bir boyuta taşıyacak.

Geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü bisikletçi Mathieu Van Der Poel’in takımıyla birlikte Antalya’ya gelmesini sağlayan Corendon Airlines, bu yıl da kıta takımı Bike Aid’in Tour of Antalya’da yarışmasını sağlayacak.

Bike Aid, Almanya’da bir sosyal yardım kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor

Bisiklet dünyasında çok saygın bir yere sahip olan ve 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek Tour of Antalya’da yer alacak olan Bike Aid, Almanya’da kâr amacı gütmeyen bir sosyal yardım kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

Almanya’nın en büyük ve aktif bisiklet topluluklarından biri olarak öne çıkan Bike Aid, özellikle Afrika bölgesine sosyal yardımlarda bulunmayı amaçlıyor.

“Corendon Airlines ve Bike Aid’in birlikteliği bizi çok mutlu ediyor”

Corendon Airlines ile Bike Aid arasındaki sponsorluk anlaşmasının lansmanı ise Tour of Antalya’nın açılış günü öncesinde gerçekleştirildi.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, Bike Aid Takım Menajeri Timo Schäfer ve Bike Aid Bisikletçisi Lucas Carstensen de katıldı.

Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, Almanya’da çok saygın yere sahip olan iki kuruluş Corendon Airlines ve Bike Aid’in birlikteliğinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

“Bike Aid’in Antalya’da yarışacak olması bizim için çok önemli”

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Bike Aid sponsorluğu ve Tour of Antalya’ya verdikleri destek ile ilgili görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Amatör spor branşlarına yönelik sponsorluk anlaşmalarımızın sayısını artırmaya devam ediyoruz. Antalya merkezli bir şirket olarak; bizim gibi ülkemizin uluslararası tanıtımına büyük katkı sağlayan Tour of Antalya’ya destek vermekten ve Bike Aid takımının bu organizasyonda yer almasını sağlamaktan dolayı gururluyuz.

Bu yıl bir kez daha Tour of Antalya’nın turuncu formasının sponsoruyuz. Bu forma, parfüm kokan portakal çiçekleri arasında geçecek mücadeledeki en iyi tırmanış sporcusu tarafından giyilecek. Corendon Airlines olarak yabancı takımların ulaşımını da sağlayacağız.

Bu yılki en önemli katkımız ise tabii ki Bike Aid takımının Antalya’ya gelmesi olacak. Almanya, Corendon Airlines için çok önemli bir merkez. Üstelik Bike Aid, kuruluş amacı itibarıyla Corendon Airlines gibi toplumsal değer yaratmaya önem veren bir takım. Bu sebeple Bike Aid’in Antalya’da yarışmasına büyük önem veriyoruz.

Afrika’ya ve dünyanın farklı bölgelerine yönelik yardımları için de Bike Aid’e destek vereceğiz. Ayrıca Corendon Airlines logosu, bir yıl boyunca Bike Aid’in katılacağı tüm uluslararası organizasyonlarda sporcuların forma ve kasklarında yer alacak.

Bike Aid başta olmak üzere Tour of Antalya’da yarışacak tüm takımlara başarı ve sorunsuz bir yarış deneyimi diliyoruz.”

“Desteği için Corendon Airlines’a çok teşekkür ediyoruz”

Düzenlenen basın toplantısında Tour of Antalya için çok heyecanlı olduklarını belirten Bike Aid Takım Menajeri Timo Schäfer ise duygularını şu şekilde ifade etti:

“Öncelikle, Tour of Antalya’da yer almamızdaki katkıları için Corendon Airlines’a ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e çok teşekkür ederiz. Kendileri, Alman havacılık dünyasında da çok saygın bir yere sahip.

Tour of Antalya gibi bir organizasyonun parçası olmak hem sporcularımız hem de sosyal yardımlarımız için çok önemli. Bu sebeple çok heyecanlıyız. Takım olarak yarışı başarılı şekilde bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz de tüm takımlara yarışta başarılar dileriz.”

Basın toplantısına katılan Bike Aid bisikletçisi Lucas Carstensen de yarış için tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve Corendon Airlines ile yaptıkları iş birliğinde katkısı bulunan herkese çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Corendon Airlines’ın ana sponsorları arasında yer aldığı profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya, 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.1 yarışlarından biri olan ve dört farklı etabın yer alacağı organizasyona 23 ülkeden 29 takım ve 174 bisikletçi katılacak.

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı ve Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı’na sponsorluk desteği vermişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha