Benzer çalışmayı Kuzey Kıbrıs'ta da yapacağız

Benzer çalışmayı Kuzey Kıbrıs'ta da yapacağız
22 Ağustos 2019, 15:33
Resmi temaslar için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Turizm Bakanı Ünal Üstel ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nu ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Üstel'i ziyaretinde; "Turizm Kıbrıs ekonomisi açısından önemli" diye konuştu. Kuzey Kıbrıs turizmi için bir strateji belirlediklerini belirterek, "Bizler ulaşımın iyileştirilmesi ve tanıtım konusunda bir strateji üzerine yoğunlaştık" dedi. Ersoy, Kuzey Kıbrıs'ın turizm potansiyelinin dünyada tanıtılması için bir dizi hamleyi planlayıp 2020 itibarıyla hayata geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Türkiye olarak destek vereceğiz

Kıbrıs'a yabancı turistin gelmesinin önemine işaret eden Bakan Ersoy şöyle konuştu; "Yabancı turistte düzenli olarak sayının artırılmasını istiyoruz. Türkiye olarak destek vereceğiz. Biliyorsunuz, Türkiye'de yeni hedefler 75 milyon turist, 65 milyar dolar gelir. Benzer çalışmayı KKTC ile de yapmak istiyoruz. KKTC'nin de bizlerin rüzgarıyla bu turizm pastasından pay alması için gerekli çalışmaları birlikte yapacağız."

Üstel de, Ersoy'un Kıbrıs'ı iyi bilen bir isim olduğunu kaydederek, "Bakanımız KKTC'yi yakından biliyor. Tüm sıkıntılarımızı bilen bir kardeşimiz" dedi. Üstel, Ersoy'a KKTC'ye verdiği destek için teşekkür etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha