Bentour ve Anex’ten Türkiye için güzel haber…

Bentour ve Anex’ten Türkiye için güzel haber…
22 Kasım 2017, 16:54
Almanya’da faaliyet gösteren tur operatörleri Bentour ve Anex Tour; ana destinasyonları arasında yer alan Türkiye’ye yönelik 2018 yılında kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

Bentour, 2016 yılındaki zayıf talebin ardından bu sene Türkiye (ve Kuzey Kıbrıs) satış rakamlarında kaydettiği % 22’lik artışla 110 binlik satış seviyesine ulaştı. Böylelikle Bentour, Türkiye için önemli bir geri dönüşe imza attı.

Erken rezervasyonlarda % 41 artış

Bentour tarafından yapılan açıklamada 2018 yılına yönelik sinyallerin daha olumlu yönde seyrettiği açıklandı. Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonlarda % 41 oranında artış yaşandığı belirtildi.

Bentour CEO’su Deniz Uğur yaptığı açıklamada; ortalama fiyatların artmasıyla birlikte yeniden yüksek gelirlerin elde edilebileceğini bunun yanı sıra müşterilerin Paloma, Barut, Delphin, Gloria ve Royal gibi yüksek fiyatlı otellere yönelmeye başladığını vurguladı.

Hedef 75 bin

Bentour, Türkiye’nin yanı sıra portföyündeki diğer destinasyonlarda da kapasite artışına gideceğini duyurdu. Bentour, gelecek yaz sezonu için 15 destinasyonda 200 otele portföyünde yer verecek. Deniz Uğur, bu destinasyonlarda 2017 yılını 41 bin müşteri seviyesinde kapattıklarını; gelecek yaz sezonunda bu rakamı 75 bin seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

13 destinasyon, 268 otel, 3 noktaya uçuş

Diğer yandan Anex Tour da 2018 yaz sezonu için Türkiye ve diğer destinasyonlara yönelik kapasite artışına gideceğini açıkladı. Almanya’daki faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan tur operatörü, 2018 portföyünde Türkiye’nin 13 farklı tatil bölgesinde yer alan 268 otele yer verecek. Bu otellerin büyük çoğunluğu 4 ve 5 yıldızlı oteller olacak. Anex, Antalya, Bodrum ve Dalaman’a yönelik uçuşlarını kendi havayolu firması olan Azur Air ile gerçekleştirecek.

Anex Tour, Türkiye’nin dışında Mayorka’da 117 otelde, Mısır’da 143 otelde, yeni destinasyonu Tunus’ta ise 62 otelde müşterilerine tatil imkanı sunacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha