Bentour, Türkiye için planladığı kapasiteyi açıkladı

Bentour, Türkiye için planladığı kapasiteyi açıkladı
24 Kasım 2017, 18:19
Avrupa’da Türkiye’ye olan taleplerde artış yaşanmaya başladığına dikkat çeken Bentour CEO’su Deniz Uğur, 2018 yılının toparlanma yılı olacağını ifade etti.

Bentour CEO’su Deniz Uğur Antalya’da düzenlediği basın toplantısında 2018 yılı planlarına ilişkin bilgi verdi. Türkiye’ye olan taleplerde yüzde 60’a varan artışlar yaşandığını ileri süren Deniz Uğur, 2018’in Türkiye açısından bir toparlanma yılı olacağını ileri sürdü.

2017 yılında yaşanan krizler nedeniyle otellerin ve tur operatörlerinin erken rezervasyonun süresini çok uzun tuttuğunu anlatan Deniz Uğur, “2018 yılında erken rezervasyonun süresinin uzayacağı gibi son dakika satışları için de fazla bir kapasite kalacağını düşünmüyorum” dedi.

“150 bin kişi getireceğiz”

2017 yılını Türkiye dışındaki destinasyonlardaki kapasitelerini artırarak; sorunsuz ve büyüyerek tamamladıklarını anlatan Deniz Uğur, 2018 yılında kapasitelerini 150 bin kişi olarak açıkladı.

Türkiye paketlerindeki fiyatların artacağına dair sinyaller gelmeye başladığını anlatan Deniz Uğur, “Türkiye’yi ucuza satmak istemiyoruz. Türkiye bunu hak ediyor” dedi.

Avrupa'nın değişik kentlerinden Bentour ürünlerini satan 550 acentayı Antalya’da ağırladıklarını söyleyen Deniz Uğur, “İçinde sahibi Türk olan bu acentalar, Avrupa’daki bizim en büyük gücümüz. Acentalara sattıkları ürünleri yaşayarak tanıtmak istiyoruz. Bu nedenle yaptığımız organizasyonu son derece önemsiyoruz” dedi.

2018 yılında tanıtım için 2 milyon Euro bütçe ayırdıklarını açıklayan Deniz Uğur, şirketlerinin ekonomik açıdan sektöre güven verdiğini öne sürerek şunları söyledi: “Acentaların komisyonlarını ve otellerin ödemelerini en kısa zamanda yapmaya çalışıyoruz. Kendimizi Avrupa’da bayrak taşıyıcı tur operatörü olarak görüyor ve bu konuda hassas olmaya çalışıyoruz.”

Sunexpress CEO’su Jens Bischof: 2018 yılı için pozitif gelişmeler bekliyoruz

Geçen yıl yüzde 20 kapasite artışı kaydettiklerini açıklayan Sunexpress CEO’su Jens Bischof, “2018’de de başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum" dedi.

Türkiye'nin kendilerinin öz destinasyonu olduğuna vurgu yapan Jens Bischof, Avrupa’dan Antalya’ya olan pazar paylarını yüzde 50, İzmir’e olan uçuşlardaki pazar paylarını ise yüzde 80’e çıkardıklarını söyledi. Moskova, Tahran, Tel Aviv ve Beyrut’tan uçuşlara başladıklarını anlatan Jens Bischof, “Sunexpress Türkiye için güvenilir bir havayolu partneridir. 2018 yılı için pozitif gelişmeler bekliyoruz ve bu yöndeki güvenimiz tamdır” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha