Rota

Bentour CEO’su Deniz Uğur: Oteller hızla açılacak

Bentour CEO’su Deniz Uğur: Oteller hızla açılacak
05 Ağustos 2020, 13:58
Bentour CEO’su Deniz Uğur Almanya'nın Türkiye'deki 4 şehre yönelik seyahat uyarısını kaldırma kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bentour CEO’su Deniz Uğur Almanya'nın Türkiye için seyahat uyarısını kısmen kaldırmasına ilişkin +49’un sorularını yanıtladı. Uğur “Altı haftadır bu kararı bekliyorduk. Geç bile kalındı. Ama yaz daha bitmedi. Türkiye ve Almanya için isabetli bir karar” dedi.

Hızla ilave uçaklar konulacak

Uğur, gelişmeyle ilgili şu görüşleri dile getirdi: “Almanya’nın bu oyundan çıkması gerekiyordu. Turistlerden resimler geliyordu. Dönen turist ‘Almanya daha riskli’ diyordu. Son altı haftadır bu kararın çıkmasını bekliyorduk. Sektör bu kararla kurtulur. Biz hiçbir zaman arkaya bakmayız, önümüze bakarız. Bu karar hem Türkiye hem de Almanya için çok önemli bir karar. TUI gibi dev tur operatörleri, havayolu şirketleri büyük zarar içindeydi. Şimdi Türkiye açısından da nefes aldıran bir durum oldu. THY, Pegasus, Onur Air, Condor ve Sunexpress hızla ilave uçaklar koyacaktır. Uçaklar dolacaktır. Elbette oteller de dolacaktır.

Açık otel sayısı 700'e ulaşacak

Normalde yaz sezonunda açık olan 2 bin olan otel sayısı seyahat uyarıları dolayısıyla 500’e düşmüştü. Şimdi oteller de hızla açacaktır ve bu rakam 700’e ulaşacaktır. Yaz daha bitmedi. Sezon ekim sonuna kadar devam ediyor. Sektörü önemli ölçüde rahatlatacaktır. Türkiye’ye tatile gitmek isteyenler korkmadan rezervasyon yapabilirler. Türkiye’de Almanya’dan çok daha iyi konsept uygulamışlar. Tüm hijyen kuralları devrede. Türkiye bu konuda çok dikkatli ve titiz. Türkler eskiden bu yana kolonya kullanmasını bilen insanlar. Pandemi konusunda turizm sektörü çok bilinçli.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha