Belek ve Kadriye’deki imar plan değişikliği girişimine tepki

Belek ve Kadriye’deki imar plan değişikliği girişimine tepki
25 Şubat 2020, 11:03
Belek ve Kadriye’de halkın kullanımına açık iki araziye otel yapmak için imar değişikliğine gidileceğini belirten CHP Milletvekili Çetin Osman Budak, “Halkın denize erişiminin Belek'te 280 metreye, Kadriye sahilinde ise 260 metreye düşürülmeye çalışılıyor” dedi.

Belek ve Kadriye’deki halkın kullanımına açık günübirlik ve kamping alanlarına otel yapmak için imar değişikliğine gidileceğini ileri süren CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, halkın denize erişiminin Belek'te 280 metreye, Kadriye sahilinde ise 260 metreye düşeceğine dikkat çekti.

Konuyu TBMM kürsüsünden dile getiren Budak konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kültür ve Turizm Bakanlığının planlama yetkisinde olan ancak halkın kullanımı için Ak Parti'li Serik belediyesine tahsis edilen Belek ve Kadriye sahillerindeki 2 adet günübirlik ve 1 adet kamping alanında yapılacak imar plan değişikliğiyle halkın zaten denize sınırlı eriştiği bir bölgede 2 yeni otel yapılmaya çalışılmaktadır. Belek'teki yaklaşık 400 dönüm olan günübirlik tesisten 80 dönüm ve Kadriye sahilimizde 160 dönüm olan günübirlik tesisten sadece 90 dönüm yer bırakılması, yaz nüfusu 150 bini geçen Serik'i ve Seriklileri cezalandırmak demektir. Kuş uçuşu 22 kilometre sahil şeridi olan Serik'te halkın denize erişiminin Belek'te 280 metreye, Kadriye sahilinde ise 260 metreye düşürülmeye çalışılması tek kelimeyle insafsızlıktır. Buradan Ak Parti'li milletvekillerini verdikleri sözlere sahip çıkmaya davet ediyorum.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha