Belediyeden aylık 60 bin liraya kiralık otel!

Belediyeden aylık 60 bin liraya kiralık otel!
17 Temmuz 2021, 11:47
Belediyeye ait otel aylık 60 bin liraya kiraya verilecek.

Kütahya Emet Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 196 yataklı otel kompleks halinde ihaleyle kiraya verilecek.

20 yıllığına kiraya verilecek, aylığı 60 bin lira

Emet Belediyesi tarafından kiralanacak olan otelin nitelikleri yayımlanan kiralama ilanı ile açıklandı. Buna göre kiralanacak olan otelin 89.972 metrekarelik bir alan üzerinde kurulu olduğu ve 196 adet odaya sahip olduğu bildirildi.

Kütahya ili Emet Belediye Başkanlığı tarafından 20 yıllığına kiralanacak olan otel için yapılacak kiralama ihalesine dair ekonomik detaylar da belli oldu. Buna göre Emet Belediye Başkanlığı bu otelin 20 yıllık tahmini kiralama bedelini aylık 60 Bin TL olarak belirledi.

Otel içerisinde yer alan yapılar hakkında da bilgi verilirken 1 adet 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet aquapark olarak kullanılan havuz, 36 adet apart daire, 1 adet yeşil kaplıcalar hamamı, 8 adet özel banyo, 2 adet cafe, 4 dükkan, 1 adet halı saha, 1'er adet basketbol, voleybol sahaları, 1 adet tenis kortu, 1 adet çim saha gibi yapılar bulunuyor.

İhale 27 Temmuz'da

Otelin ihalesi açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. İhale ise 27 Temmuz 2021 Salı günü saat 14:00'da belediye encümeni huzurunda yapılacak.

İhaleye katılıp oteli kiralamak isteyecek olan katılımcılar ihale saatinden önce geçici teminat bedelini ödemeleri gerekecek. Emet belediyesi otel için yüzde 3 oranında bir geçici teminat bedeli belirledi. Bu bedelin de 432 Bin TL olduğu bildirildi.

Öte yandan ihaleye katılacak olanlar ihale şartnamesini Emet Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden 1.000 TL ödeyerek satın alabilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha