TTYD

Belediye'den KOMER atağı

Belediye'den KOMER atağı
16 Ocak 2020, 09:47
Kuşadası Belediyesi, Avrupa ve Orta Doğu'nun en büyük kongre merkezleri arasında yer alan KOMER'in yeniden işler hale gelmesi için düğmeye bastı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, uzun zamandır faaliyette olmayan Efes Kongre merkezini işler duruma geçirmek için hazırlattığı projeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ile paylaştı.

Günel, Efes Kongre Merkezi'nin en kısa sürede tekrar faaliyete geçmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ifade etti, Günel şunları söyledi: "İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan Avrupa ve Orta Doğu'nun en büyük kongre merkezlerinden biri olan Efes Kongre Merkezini tekrar faaliyete sokacak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Büyük ölçüde şekillendirdiğimiz bu projeyi, ilk olarak TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile paylaştık. Kendisi projeyi olumlu buldu. Hollanda'nın Utrecht kentinde düzenlenen turizm fuarında Kuşadası standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile de görüştük. KOMER'i yeniden hayata geçirecek projeye olumlu baktığını belirten Turizm Bakanımız, üzerinde çalıştığımız projenin KOMER'i işler hale getirebileceğini kaydederek çalışmanın detaylandırılmış hali ile kendisine iletilmesini istedi." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha