Bayramın en pahalı bileti İstanbul Dalaman uçuşunda alındı

Bayramın en pahalı bileti İstanbul Dalaman uçuşunda alındı
12 Haziran 2019, 12:16
Ramazan Bayramı tatiliyle ilgili hazırlanan seyahat raporunda dikkat çekici bilgiler yer aldı. Bayramda en pahalı uçak bileti İstanbul Dalaman uçuşunda alındı. İşte o rakamlar....

Ramazan Bayramı için 9 günlük tatili fırsat bilen binlerce vatandaş yollara dökülürken iç turizmde büyük bir hareketlilik yaşandı. 9 günlük bayram tatilinde en fazla bilet satılan iller İstanbul, Antalya ve İzmir oldu.

Bazı otobüs firmalarında online bilet satış oranı yüzde 65’e ulaşırken, sektör de biletlerin online platformlardan satış oranı ortalaması yüzde 25 oldu. Biletall’ın ramazan bayramı raporunda göze çarpan diğer detaylar ise söyle;

En ucuz otobüs bileti 4 TL’ye satıldı

Verilere göre bu bayramda yine evde oturmadık. Tatilde otobüs kullananların yüzde 59’u erkekler oluştururken yüzde 41’ini ise kadınlar oluşturdu. En ucuz otobüs bileti Erzurum Kağızman arasına 4 TL’ye satılırken en pahalı otobüs bileti ise 350 TL’ye Ankara – Süleymaniye (Irak) istikametine satıldı.

Yurt içi en pahalı uçak bileti 4.636 TL’ye satıldı

Bayramda havalimanları da büyük yoğunluk yaşadı. Yurt içinde en ucuz bilet 223,26 TL’ye Konya - İstanbul arasında satılırken yurt dışı için ise İzmir - Hamburg arasına 350 TL’ye satıldı. En pahallı yurt içi uçak bileti 4.636,24 TL’ye İstanbul – Dalaman –İstanbul olurken yurt dışı için ise 9.391,37 TL’ye İstanbul-Minsk-İstanbul oldu.

En uzun yolculuk 24 Saat sürdü

Rapora göre en uzun yolculuk otobüs için 24 saat ile Van – Esenler Otogarı olurken yurt dışı uçakta ise 20 saat ile İstanbul-Muscat-Kuala Lumpur rotası oldu.

Yorumlar
Nevzat Ayaz
13 Haziran 2019, Perşembe 11:32
Bayram öncesi sonrası fırsatçılık yapıyor bütün firmalar. Her sene aynı, memlekete gitmek için bilet alıyoruz bayramlarda zam koyuyorlar. biletall.com gibi fiyat karşılaştırması yapılan sitelerden almanızı tavsiye ederim özellikle tatil zamanları uygun bileti bulmanıza yardımcı olabilir.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha