Batman'ın ilk 5 yıldızlı otelinin temeli atıldı

Batman'ın ilk 5 yıldızlı otelinin temeli atıldı
10 Ağustos 2020, 09:09
Batman'ın ilk 5 yıldızlı otelinin temeli atıldı.

Batmanlı İş İnsanı Rıdvan Müjdecioğlu’nun girişimleri ile yapılacak olan “Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile 5 yıldızlı Ramada Plaza by Wyndham Otelinin” temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Batman Valisi Hulusi Şahin'de katıldı.

Ramada Plaza by Wyndham Batman, 24 ayda tamamlanacak

Yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırımla 400 kişinin istihdam edileceği yaşam merkezi hakkında bilgi veren Erzenia AVM Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Müjdecioğlu, “Toplam proje alanımız 9 bin 300 metrekare, bunun 4.500 metrekaresi açık alan olmak üzere planlandı. Tüm projeyi 24 ay içinde tamamlayacağız. Yaşam merkezinde çocuklar için büyük bir eğlence alanı, bölgeye hitap edecek kongre binası, 37 mağaza, 12 kafe ve restoran, 350 araçlık otopark, ve 5 yıldızlı Ramada Plaza by Wyndham yer alacak ” diye konuştu.

Vali Şahin: Batman 5 yıldızlı otel olmaması büyük eksiklikti

Gültepe Mahallesi Havalimanı Kavşağı'nda yapılacak olan yeni yaşam merkezinin temel atma töreninde konuşan Batman Valisi Hulusi Şahin “Yaklaşık iki yıldır Batman’da görev yapıyorum. İlk geldiğimde Batman’ın büyüklüğü ve şehrin güzelliği, ekonomik canlılık ve ticari hayatın hareketliliği beni çok etkilemişti. Ama böyle bir şehrin 5 yıldızlı bir otelinin olmaması da beni çok şaşırtmıştı. Bu büyük eksikliğin bugüne kadar giderilmemesinden de fevkalade rahatsız olmuştum. Şehir açısından bu eksiklik pek çok konuda önümüze bir engel olarak çıktı. Bu tür projeler Batman’a çok ciddi değer kazandıracak. Bu bölge lokasyon olarak, hızla büyüyen ve gelişen bir bölge. Burada bir kültür ve yaşam merkezi ile 5 yıldızlı otel güzel olacak, şehre de bir değer katacak. Zincir otellerin şehre gelmesi kendi müşterisini de şehre taşıyacaktır diye düşünüyorum. Böyle bir dönemde böyle bir cesareti gösteren girişimcilerimize başta Rıdvan Bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha