Başkan Aras'tan direkt uçuş müjdesi

Başkan Aras'tan direkt uçuş müjdesi
31 Ocak 2020, 11:29
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras EMİTT Fuarı'nda direkt uçuş müjdesi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yurt içinden ve yurt dışından önemli sektör temsilcilerinin katılımıyla açılışı yapılan 24. EMİTT Fuarına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, BODER Başkanı ve aynı zamanda Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Halil Özyurt, BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ile bazı yönetim kurulu üyeleri, BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve Bodrumlu turizmciler katıldı.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcilerinin uğrak noktası olan Bodrum standına ilgi çok yoğun oldu. Başkan Aras’ın ziyaretçileri bizzat ağırladığı standı ziyaret edenler arasında Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da vardı. Fuarın turizm sektörüne ve Bodrum’a hayırlı olmasını dileyen Bakan Ersoy burada Şef Pelin Dumanlı ve Dilek Köse tarafından yapılan Gemici Peksimeti Salatasının tadına baktı.

Rusya ve Münih'ten direkt uçuşlar

Bodrum’a özellikle yurt dışından doğrudan ulaşım için gereken çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Aras, “Yaptığımız çalışmalarla Moskova’dan Bodrum’a biraz geç başlasa da Haziran ayında direk uçuş koydurduk. Türk Hava Yolları’ndan Turan Yardımcı’ya teşekkür ediyorum. Yine, Münih’ten Bodrum’a direk uçuş müjdesini de aldık. Bu bizim turizm ekonomimiz açısından çok önemli çünkü üst düzey gelir grubunu hedefliyoruz. Onlar da aktarmalı değil direk ‘business’ koltukta uçmak istiyorlar. Bu konudaki çalışmalarımız da yine aralıksız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

2 Şubat tarihine kadar devam edecek fuarda, tüm dünyadan katılımcılar, davetli tur operatörleri ve sektörün uzmanları, turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartışma fırsatı bulacak. Emitt Fuarı’nda 35 ülkeden dünyanın en önemli turist çekim noktaları ve Türkiye'den 40'a yakın destinasyon tanıtılıyor. 20 ülkeden 200'ün üzerinde davetli tur operatörünün katıldığı belirtilen fuara, bu yıl 60 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha