Başbakan açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize!

Başbakan açıkladı: Türklere 7 günlük kapıda vize!
08 Aralık 2023, 08:30
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atina ziyaretinde Türk vatandaşlarına yönelik yeni vize düzenlemesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında Yunanistan'a ziyarette bulundu.

Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ile ikili görüşmesinin ardından Başbakan Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi. İki lider görüşmenin ardından kameralar karşısına geçti.

Yunanistan'a kapıda vize dönemi: 7 günlük turist vizesiyle gidilecek 10 ada

Miçotakis konuşmasında vize konusuna değindi. Yunan Başbakan Türk öğrencilerle Avrupalı öğrenciler arasında daha yakın işbirliği sağlanması için vize muafiyesi meselesini ele aldıklarını söyledi.

Yunan adalarına kapıda vize konusu için ise Miçotakis, "Doğu Ege'de yıl boyunca 7 gün süre ile vizeden muaf tutularak Türk vatandaşlarının Doğu Ege adalarını ziyareti serbestisini ele aldık." diye konuştu.

Peki bu adalar hangileri? Türkiye vatandaşlarının bu adalarda "kapıda" vize alabilmesi için hangi belgeleri hazırlaması gerekiyor?

Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Dimitris Kairidis, bir Yunan radyo kanalı ile söyleşisinde bu adaları şöyle sıraladı: Limni, Midilli, Sakız, Samos, Leros, Kalimnos, İstanköy (Kos), Rodos, Simi ve Meis.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha