Başaran Ulusoy yönetimine açılan davalar ne aşamada?

Başaran Ulusoy yönetimine açılan davalar ne aşamada?
10 Ağustos 2019, 11:11
Başaran Ulusoy Yönetimi ve şirketlerde yaşanan usulsüzlükler ilgili tüm hukuki süreci başlattıklarını açıklayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Süreç devam ediyor. Kimsenin endişesi olmasın, sorumluluk bizde” dedi.

TÜRSAB TV’de Acentaların sorularını cevaplayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy yönetimine açılmış davalar hakkında da bilgi verdi.

“Yönetim Kurulunun bir kısmının suçu yok”

Genel Kurulun ibra etmediği Başaran Ulusoy yönetimine “ibra davası”nın zaman geçirilmeden açıldığını söyleyen Firuz Bağlıkaya, “İbra davası devam ediyor. 12 ay oldu. Bizim yönetime gelişimiz de 15 ay oldu. Bu davayı tüm yönetim kurulu üyelerine açtık. Fakat hepimiz biliyoruz ki yönetim kurulunun bir kısmının bu olaylarla hiçbir ilgisi yok. Yapılan işlerde imzaları da yok. Ancak yönetim kurulu üyeleri olmaları nedeniyle bu davaların usulen açılması gerekiyordu” dedi.

“Şirketlerde yapılan usulsüzlükler hakkında suç duyurusunda bulunduk”

TÜRSAB’da esas davanın şirketlerde yapılan işlemlerle ilgili açılan dava olduğuna dikkat çeken Firuz Bağlıkaya,“Şirketlerin incelenmesi sonucu ortaya çıkan usulsüzlüklerle ilgili savcılığa müracaatımız ve dava talebimiz var. Bunla ilgili dava da devam ediyor” dedi.

Maliye’nin davaları gelecek!

Şirketlerde Maliye müfettişlerinin de incelemelerini tamamladığını ve çıkan sonuçların kendilerinin bağımsız denetim kurumlarına yaptırdığı denetleme raporlarıyla örtüştüğünü açıklayan Firuz Bağlıkaya, “Bundan sonra Maliyenin de usulsüzlükle ilgili davaları gelecek.

Süreç devam ediyor. Kimsenin endişesi olmasın. Zaten böyle bir şey yapma şansımız da yok, sorumluluk o zaman bizde olur” diye konuştu.

“Bandrolsüz biletlerin bankalara teminat verildiğini DÖSİMM tespit etti”

TÜRSAB’da yaşanan yolsuzluklara ilişkin dosyaların Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bekletildiğine ilişkin bir soruyu da Firuz Bağlıkaya, “Turizm Bakanlığının beklettiği bir dosya yok. Mali konularda yapılmış usulsüzlüklerle ilgili bizim de bakanlığa ilettiğimiz bir dosya yok. Ancak Turizm Bakanlığının kendi tespit ettiği bir konuyla ilgili olarak aksiyon almaması var. Soru onunla alakalı galiba…” şeklinde cevapladı ve şunları anlattı: “Turizm Bakanlığı bankalara teminat olarak verilmiş müze biletlerinin bir kısmının sahte, bandrolsüz olduğun raporla tespit etti. Tespiti DÖSİMM yetkilileri yaptı. Bandrolsüz bilet basıldığını ve bunların teminat olarak bankalara verildiğini tespit eden Bakanlık, bununla ilgili bir aksiyon aldı mı? Almadı… Alabilir miydi; tabi ki alabilirdi…

Kızıltan: Lütfen üzerine gidin ve en ağır şekilde cezalandırın

Konuyla ilgili konuşan programın moderatörü Cemal Kızıltan ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’na hitaben, “Lütfen bunun üzerine gidin. Gidin ve en ağır şekilde cezalandırın ki bir daha kimse bu tür şeylere cesaret edemesin” dedi.

Yorumlar
Bayram LAÇİN
11 Ağustos 2019, Pazar 11:24
TÜRSAB geçmişi ile kötü bir karne bıraktı.Şimdiki yönetim de bu kötü karneyi düzeltme yolunda en önemli halka olan yeni TÜRSAB yasasını Meclis’ten geçiremezse sınıf tekrarı yaşayacak gibi.Başaran Ulusoy ve ekibin kaderini şimdiki yönetim de yaşayacak gibi. “Yeni TÜRSAB yasası istiyor ve bekliyoruz “gerisi yalan.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha