Banka ve hamamı restore edip otel açtılar

Banka ve hamamı restore edip otel açtılar
21 Nisan 2018, 11:12
Tarihi Çeşme Hamamı ve 180 yıllık banka binasını restore edip MGallery markası ile turizme kazandırdılar.

İstanbul’un iki önemli tarihi yapısı MGallery adıyla geri döndü. Avrupa’nın en büyük otel zinciri AccorHotels çatısı altında faaliyet gösteren ve yaşamı bir sanat olarak yansıtan MGallery, tüm dünyada takip ettiği ‘hikayesi olan binalar’ konseptinin karşılığını, İstanbul’da tarihi Karaköy Bankalar Caddesi’nde buldu.1836-1842 yılları arasında La Banque de Constantinople olarak inşa edilen 180 yıllık bina, 3 yıl süren titiz bir restorasyon süreci sonrası, yeni bir uluslararası marka ile Türk turizm sektörüne kazandırıldı.

“Hatıralar yaratan hatıralar keşfedin” mottosuyla Haliç ve Boğaz manzarasına sahip The Galata İstanbul Hotel MGallery By Sofitel’in, tarihi dokunun korunduğu her biri bir müze gibi korunan ve birbirinden farklı 83 odası bulunuyor. Banka binası olarak kullanıldığı dönemden kalan büyük kasa kapısı ve küçük banka kasalarının olduğu gibi korunduğu otel, 4 executive suite, 7 junior suite, 19 deluxe, 41 superior ve 12 klasik odası ile ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Hamam, 4 yılda restore edildi

Lale Devri Kaptan-ı Deryası ve sarayın önde gelen isimlerinden olan Kaymak Mustafa Paşa tarafından 1720’lerde yaptırılan tarihi Çeşme Hamamı ya da Perşembe Hamamı olarak da bilinen hamam, yüksek tavanları, ihtişamlı kubbesi, ahşap döşemesi ve özgün malzemeleriyle büyülü bir atmosfer oluşturuyor. The Galata İstanbul Hotel ile arasında çok amaçlı küçük bir avlu bulunan Tarihi Çeşme Hamamı’na otelden asansörle inilebildiği gibi dışarıdan direkt olarak da geçilebiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha