Balona müzekart modeli mi geliyor?

Balona müzekart modeli mi geliyor?
03 Kasım 2018, 16:15
Kapadokya'da vatandaşların balon fiyatlarının yüksekliğiyle ilgili şikayetlerini dinleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan ilginç bir açıklama geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy incelemeler için geldiği Kapadokya bölgesinde gezisini sürdürdü. Ürgüp'te ziyaretlerde bulunan Ersoy Ortahisar beldesindeki kale çevresinde vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların hava balonu tur fiyatlarının yüksekliğinden şikayet etmeleri üzerine Ersoy, yerli turistler için önümüzdeki süreçte indirimli fiyat uygulamasına geçilebileceğini söyledi.

Yerli turiste müzekart modeli olabilir

Ersoy balonda yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı uçuşlara sınır getirildiğini bu sebeple bir kapasite sıkışması olduğunu ifade etti. Yeni bir balon bölgesinin daha yapıldığını ifade eden Ersoy, " Bu sayede balon fiyatları daha makul hale gelecektir. Ama balonda da yerli turiste bir ayrıcalık, müze kart gibi indirimli bir fiyat politikası geliştirmemiz lazım. " ifadelerini kullandı.

Kapadokya'yı kuş bakışı izledi

Bakan Ersoy, Nevşehir'in Göreme beldesinde, beraberindeki heyetle birlikte balona da bindi. Heyeti taşıyan balon Güllüdere vadisindeki kalkış alanından yükseldi. Bölgenin doğal güzelliklerini kuş bakışı izleyen Ersoy'un da içinde bulunduğu balon peri bacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler üzerinde yaklaşık bir saat boyunca uçtuktan sonra Ortahisar beldesi yakınlarına indi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha