Balkanlardan 80 acenta Rumeli Turizm Zirvesi için geldi

Balkanlardan 80 acenta Rumeli Turizm Zirvesi için geldi
15 Mart 2019, 09:18
TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu tarafından GÜMTOB, RUMELİSİAD ve BUSAT iş birliğiyle Bursa'da düzenlenen Rumeli Turizm Zirvesi dün başladı.

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu tarafından GÜMTOB, RUMELİSİAD ve BUSAT iş birliğiyle Bursa'da düzenlenen Rumeli Turizm Zirvesi dün başladı. Zirve, 14-17 Mart tarihleri arasında Balkan ülkelerinden 80 seyahat acentası temsilcisini Bursa’da buluşturuyor. Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Romanya ve Yunanistan ülkelerinden yoğun katılımın olacağı ve B2B görüşmelerin yapılacağı organizasyon, Türkiye'nin Balkan pazarındaki etkinliğinin artırarak yeni destinasyonların eklenmesine de katkı sağlayacak.

Özenle seçildiler

Zirveyle ilgili açıklamalarda bulunan Proje Yürütme Kurulu Başkanı Buğra Artıç, "Etkinlik ile ilimize Balkan ülkelerinden turist akışının artması ve tüm turizm zenginliklerimizin tanıtımının yapılması amaçlandı. Zirvede Balkan ülkelerinden getirilecek alım heyetlerine yapılacak yerinde tanıtım ve B2B görüşmeleri ile turist akışının artması ve karşılıklı iş birliğinin başlatılmasını hedefliyoruz. Etkinliğin Bursa'ya gelen turist ve konaklama gün sayısındaki artış, turizm ve sağlık turizmi potansiyelinin yerinde tanıtımı konusunda etkin olacağı konusunda şüphemiz yok. Ortak değerler taşıdığımız hedef ülkelerden gelecek ve özen ile seçilen turizm profesyonellerine tarih, kültür, kayak, deniz, gastronomi, doğa, medikal ve termal sağlık turizmi potansiyelinin tanıtımı çok etkili olacak." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha