Bakanlıktan turizme destek: 5 bin 220 yatak daha…

Bakanlıktan turizme destek: 5 bin 220 yatak daha…
16 Ocak 2017, 14:57
Kültür ve Turizm Bakanlığı, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına toplam 5 bin 220 yatak kapasiteli otel ve tatil köyü yapılabilecek 13 arazi ile bir günübirlik tesisini tahsise açacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, toplam 5 bin 220 yatak kapasiteli otel ve tatil köyü yapılabilecek 13 arazi ile bir günübirlik tesisi turizm yatırımcısına tahsis edecek.

Turizm yatırımlarının devam etmesi, özendirilmesi ve yatırımcıların önünün açılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı kıyı, kış ve termal turizmde yeni planlamalar hazırladı. Bu kapsamda, Afyonkarahisar’da bin, Antalya’da 80, Aydın’da bin 200, Eskişehir’de 900, İzmir’de bin 800, Kayseri’de 240 yatak olmak üzere toplamda 5 bin 220 yatak kapasiteli otel ve tatil köyü yapılmak üzere 13 arazi ve Muğla Marmaris’te bir günübirlik tesis, turizm yatırımcısına tahsis edilecek.

Bürokrasi yükü hafifletilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu tahsisleri yaparken de yeni bir yaklaşım sergileyecek. Tahsis işlemlerindeki bürokratik işlemleri yatırımcı adına Bakanlık takip edecek. Böylece araziyi kiralayacak yatırımcının "en az bürokrasi" ile yatırım yapması ve bir an önce yatırımlarına başlaması sağlanacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha