Bakan Ersoy: Ziyaretin ardından Türkiye aramaları 1 günde 8 kat arttı

Bakan Ersoy: Ziyaretin ardından Türkiye aramaları 1 günde 8 kat arttı
29 Haziran 2022, 11:45
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesi sonrasında ilişkilerin donma noktasına geldiği Ankara-Riyad ilişkilerinde normalleşme adımlarına bir yenisi eklenmişti.

Nisan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretinde bir araya geldiği ülkenin fiili lideri Veliaht Prensi Muhammed bin Selman geçen hafta Türkiye'yi ziyaret etmişti.

Suudi Arabistan'daki Türkiye aramaları 1 günde 8 kat arttı, bu yıl 250 bin ziyaretçi bekliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Selman'ın ziyaretinin turizm açısından önemli katkılarının olacağını söyledi. Sabah Gazetesi'nden Dilek Güngör'e açıklamalarda bulunan Ersoy şu ifadeleri kullandı: Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret sonrasında Suudi Arabistan'daki Türkiye aramaları 1 günde 8 kat arttı. Bu yıl 250 bin turist gelmesini bekliyoruz. 2023'te bu rakam 750 bine çıkabilir. İsrail'den de çok sayıda misafir ağırlıyoruz. İngiltere'den 3.5 milyon ziyaretçi bekliyoruz.

Bu yıl Antalya'ya 11 milyon turist gelir

Önümüzdeki yıl 5 milyon İngiliz'i ağırlamak istiyoruz. İstanbul'da 1 Mayıs'tan bu yana günlük satışlar 2019'u geçti. Otellerde fiyatlar da arttı. Avrupalıların ülkemize yönelik ziyaret talebi memnuniyet verici. Temmuz itibarıyla Antalya turist kapasitesinde maksimum verimi yakaladı. Bu yıl Antalya'ya 11 milyon turist gelir. Geçen yıl rakam 9 milyondu."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha