Bakan Ersoy’un eşi 81 ili gezip tanıtım yapacak

Bakan Ersoy’un eşi 81 ili gezip tanıtım yapacak
17 Nisan 2019, 16:42
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesiyle iç turizme tanıtım desteği verecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, ülke turizmine katkı sağlamak ve farklı yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesini başlattı. İlk ziyaretini Özcan Deniz ile Denizli’ye gerçekleştiren Pervin Ersoy’un ikinci durağı Şanlıurfa oldu.

Şanlıurfa gezisinde Pervin Ersoy ve beraberindeki ünlüler, Balıklıgöl, Göbeklitepe, Harran ve Şanlıurfa Müze Kompleksi gibi kentin önde gelen turistik bölgelerini ziyaret etti.

Hangi ünlüler yer aldı?

Şanlıurfalı Bülent İnal, Ferhat Göçer, Mahmut Tuncer, Seyyal Taner, Ayşegül Aldinç ve Asuman Dabak'ın yer aldığı heyete, Kültür ve Turizm İl Müdürü Aydın Aslan, Şanlıurfa Müze Müdürü Celal Uludağ ve Vali Abdullah Erin'in eşi Gülhan Erin de eşlik etti.

“Amacımız iç turizme hareket getirmek”

Projeye ilişkin yazılı bir açıklama yapan Pervin Ersoy, iç turizmi hareketlendirmek ve Türkiye’yi bilinmeyen yönleriyle tanıtmak amacıyla "Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz" projesini başlattıklarını söyledi.

Ersoy, projeye yeni başlamalarına rağmen büyük ilgi gördüklerine dikkati çekerek, şunları söyledi: "Denizli ile başladık ve burayı sanatçılarımızla beraber çok güzel gezdik. İkinci durağımız ise Şanlıurfa, burada da çok güzel izlenimler elde ettik. Sanatçılarımız da aynı şekilde çok mutlu, gezimize renk kattılar. Bilmeyenler için burası gerçekten görülmesi gereken bir yer, beni müthiş etkileyen şehirlerden bir tanesidir. Hele de 2019'un Göbeklitepe Yılı olması dolayısıyla mutlaka insanların buraya gelmesi ve en az bir kez görmesi gerektiğini düşünüyorum. Hedefimiz, Türkiye'nin 81 ilini gezmek. Projeyi Ankara'da tamamlamayı düşünüyoruz. Bizim amacımız, iç turizme hareket getirmek. Gittiğimiz şehre dokunuyoruz, o dokunmayla beraber şehrin ivme kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha