Bakan Ersoy'un eşi Adıyaman'ı tanıttı

Bakan Ersoy'un eşi Adıyaman'ı tanıttı
24 Mayıs 2019, 08:50
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un ülke turizmine katkı sağlaması hedefiyle hayata geçirdiği kültür turlarının 4’üncüsü Adıyaman’a düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un ülke turizmine katkı sağlaması hedefiyle hayata geçirdiği kültür turlarının 4’üncüsü Adıyaman’a düzenlendi. Pervin Ersoy beraberinde 40 sanatçıyla birlikte Adıyaman’a geldi.

“QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında şehrin tarihi, doğal güzellikleri keşfedildi.

Geziye Latif Doğan, Ferman Toprak, Ezgi Mola ve Kahtalı Mıçı gibi ünlü isimler de katıldı.

Pervin Ersoy ve beraberindekiler Adıyaman Müzesi'ni dolaştı, sergilenen eserleri inceledi. Pervin Ersoy, müzedeki eserlerin çok etkileyici olduğunu belirterek, herkesi ziyarete davet etti. Ziyarete katılan Adıyamanlı sanatçılar da kendi şehirlerinin tanıtımı için yapılan projenin çok önemli olduğunu ifade etti

Nemrut Dağı'nda güneşin batışını izlediler

Pervin Ersoy ve sanatçıçılar Nemrut Dağı'nda konser eşliğinde güneşin batışını da izledi. Amaçlarının iç turizmde farkındalık yaratmak olduğunu belirten Ersoy, "Bu vatanın taşı toprağı altındır. Sanatçılarımızla birlikte her ile gidiyoruz. Vatandaşlarımızın Türkiye'yi tanımasını ve gezmesini sağlamaya çalışıyoruz. Adıyaman gezdiğimiz 4'üncü şehir oluyor. Türkiye'nin her yerini gezip göreceğiz. Bu vatanın o zengin güzellikleri saymakla bitmez. Bu zenginlikleri gelecek nesillere aktaracağız" dedi.

Ünlü oyuncu Ezgi Mola ise, "Adıyaman'dayız ve memleketimizdeyiz. İl il gezerek Türkiye'nin dünyada tanıtılmasına katkı sağlayan Pervin hanıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türkücü Latif Doğan da projenin çok yararlı olduğunu ifade ederek, "Adıyaman'dayız ve memleketimizdeyiz. Herkesin Nemrut'a gelip güneşin doğuşunu ve batışını izlemesini istiyoruz. Adıyaman'ın yöresel yemekleri, çiğköftesini yemelerini istiyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha