Bakan Ersoy, TÜROB üyeleri için devreye girdi

Bakan Ersoy, TÜROB üyeleri için devreye girdi
13 Nisan 2020, 15:01
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kredi başvurularında bankalardan olumsuz yanıt olan TÜROB üyesi oteller için devreye girdi.

Bankalardan “limit yok” diye geri çevrilen otellerin imdadına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yetişti. TÜROB üyesi otellerin KGF kredileri alımında yaşanan sorunları Bakan Ersoy’a iletmesi üzerine, Bakanlık TÜROB’dan kredi talebinde bulunan otellerin listesini istedi.

Turizm Güncel’in haberine göre TÜROB tarafından üyelere yapılan bildirimde, krediye başvuran ancak olumsuz yanıt alan otellerin bugün saat 14.30'a kadar; talepte bulundukları banka şubesini, kredi miktarını ve başvuran şirketin adını bildirmeleri istendi.

Bilgilendirme yazısında, söz konusu durumla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın bankalara talimat vereceği kaydedildi.

Yorumlar
Selim Akyıldız
13 Nisan 2020, Pazartesi 06:24
İstanbul'ta TÜROB üyesi taş çatlasa 200-250 dir. Diğer otellerin suçu ne? Sayın Bakanın bu işi kendisini o göreve getiren partinin şiar edindiği Adalet sözcüğüne yakışır şekilde yapmasını beklerdik
VehbiAykota
13 Nisan 2020, Pazartesi 05:43
Aynı duyarlılığı ,tüm seyehat acentaları, rehberler ve turizm taşımacıları icin de görmek isteriz..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha