Bakan Ersoy tur operatörleriyle ne konuştu?

Bakan Ersoy tur operatörleriyle ne konuştu?
16 Eylül 2020, 17:49
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy iç pazarın önde gelen tur operatörüyle bir araya geldi.

İç turizmin önde gelen tur operatörleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret etti. Ziyarette turizm sektörünün içinde bulunduğu durum ve tur operatörlerinin sorunları masaya yatırıldı.

Bakan Ersoy'u ziyaret edenler arasında Jolly Tour, Prontotour, Tura Turizm, Tatilbudur, Tatilsepeti gibi iç pazarın önde gelen oyuncularının yetkilileri yer aldı. Görüşmede TÜRSAB eski Başkanı Başaran Ulusoy da bulundu.

Acentaları ayakta tutacak finansal destek istediler

Bakan'la görüşmede pandemi döneminin uzaması sebebiyle yaşanan sıkıntıların masaya yatırıldığı öğrenildi. Tur operatörleri ve acentaların pandemi sebebiyle satış yapamadıkları için finansal dar boğazda olduğuna ve sektörün yaşam savaşı verdiğine dikkat çekildi. Bir taraftan Mart-Nisan öncesinden yapılan satışların iadeleriyle ilgili uğraşan acentaların sektör için sunulan kredileri de KGF şartları sebebiyle de alamadığı belirtildi. Acentaların finansal açıdan bir nebzede olsa rahatlatmak için devletin farklı destekler sunması gerektiğine dikkat çekildi.

Bakan Ersoy da ziyaretle ilgili fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Ersoy görüşmeyle ilgili " Turizm sektörünün kıymetli temsilcilerini Bakanlığımızda ağırladık. Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunduk." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha