Bakan Ersoy: Tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz

Bakan Ersoy: Tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz
01 Mayıs 2020, 10:58
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, sertifika alan otelleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceklerin açıkladı.

Oluşturdukları sertifikasyon kurulu ile korona virüsü salgını dönemi için konaklama sektörünün kurallarını oluşturduklarını açıklayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Ersoy’un Milliyet gazetesinde yer alan açıklamada konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz”.

Yorumlar
Mustafa akdoğan
05 Mayıs 2020, Salı 04:18
Kendi oelerini doldurduktan sonra şu otellere gide bilirsin demezsin inşallah Ben bir turizim bakanını bir otel sahibi fikrine bir özel okul sahibinin Millieğtim babanı fikrine böyle devam eder gider karşıyım
Sami Demircioğlu
01 Mayıs 2020, Cuma 11:37
Antalya Turizm il müdürlüğünde uzun yıllar şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra Emekli bir Bakanlık personeli olarak; Turizm Sektörümüz ün tüm aktörleri , (özellikle Antalya da )şartların gerektirdiği tüm hassasiyeti fazlasıyla gösterecek bilinç ve meslek kültürüne sahiptirler. Burada dikkat edilmesi gereken husus; tatile çıkan misafirlerin, belirtilen kriterlere kayıtsız şartsız uyum sağlamaları meselesidir. Bence özendirici önlemler alınmalıdır. Örneğin; bu kriterlere uyan misafirlere hediye verilmesi; tatil ücretinde belli oranda indirime gidilmesi gibi olabilir. Kolay gelsin.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha