HIKVISION

Bakan Ersoy: Sadece günlük değil konaklamalı ziyaretçi de çekeceğiz

Bakan Ersoy: Sadece günlük değil konaklamalı ziyaretçi de çekeceğiz
09 Aralık 2019, 09:54
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Konya turizmiyle ilgili değerlendirmelerde bulund

Hazreti Mevlana'nın 746. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında, "Vefa Vakti" yürüyüşü düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum vatandaşlarla birlikte Mevlana Meydanı'na kadar yürüdü.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ersoy, Konya'nın büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi:

"Geçmişten günümüze kadar ulaşan Çatalhöyük ve Selçuklu eserleri ayrı bir öneme sahip. Bunları toplu bir şekilde değerlendirerek Konya turizmine kazandırılmasını sağlayacağız. Konya'nın turizm potansiyelinin inanç turizmiyle sınırlandırılmaması gerekiyor. İnşallah belediyemizle beraber, Konya'nın tarihi özelliklerini ön plana çıkaran yeni bir turizm hikayesi yazacağız. Bununla ilgili de önümüzdeki yıl yoğun bir tanıtıma başlayacağız."

Bakan Ersoy, belirlenecek olan eylem planı kapsamında, Mevlana Meydanı çevresindeki yapıların modernizasyonuyla sadece günlük ziyaretçi değil, konaklama yapacak olan ziyaretçilerin de ağırlanmasının planlandığını anlattı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha