Bakan Ersoy: O aylar için çok yoğun rezervasyon geliyor, yerli turist elini çabuk tutsun

Bakan Ersoy: O aylar için çok yoğun rezervasyon geliyor, yerli turist elini çabuk tutsun
04 Şubat 2021, 18:58
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Habertürk canlı yayınında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Habertürk canlı yayınında Veysi Ateş'in canlı yayın konuğu oldu. Ersoy yurtdışından rezervasyonlarda son durumla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Turizm sezonunu Nisan'da soft açacağız, önce...

Bu yıl turizmde yaz sezonunu Nisan'da açmayı hedeflediklerini belirten Ersoy, " Nisan'da bir anda her bölgede turizmi başlatmayacağız.Aynı anda çok yoğun bir açılış olmayacak. Önce Akdeniz'den başlayacak. Sonra Güney, Kuzey Ege'ye yayılacak. Sonrasında tüm Turizm bölgelerine yayılacak" dedi.

Nisan sonunda Rus bayramı var, bir çok otel o tarihte açılır

Nisan sonunda bayram kutlayan Rusların bu dönemde 10 günlük tatillerinin olduğunu ifade eden Ersoy " Ruslar bu tatili fırsat bilip Türkiye'ye de geliyor. Bundan dolayı Nisan sonu Mayıs başında otellerde yoğunluk oluşacak. Bir çok tesis bu tarihte açılır. Nisan'da soft bir açılış yapıp Nisan sonu hareketlenmeyi başlatırız" diye konuştu.

Ağustos, Eylül, Ekim'e çok yoğun rezervasyon geliyor yerli turist elini çabuk tutsun

Bu yıl yurtdışından Ağustos, Eylül, Ekim tarihleri için otellere çok yoğun rezervasyon geldiğini belirten Ersoy, " Antalya gibi sahil bölgelerine tatile gitmek isteyen yerli müşteri varsa şimdiden rezervasyon yapsın çünkü oralar dolacak. " diye konuştu.

En çok rezervasyon Avrupa ve Rusya'dan geliyor

Bakan Ersoy yaz dönemi için en çok rezervasyonun Avrupa ve Rusya'dan geldiğini söyledi. Ersoy, " Yaz döneminde bütün pazarların açılacağını düşünüyoruz. Nisanda hareketlilik ilk önce yerli turistle başlar. Rus bayramıyla hareketlenir. Sonrasında devamı gelir" diye konuştu.

Oteller fiyatlarını artırdı mı?

Bu yıl otellerin fiyatlarını ciddi ölçüde artıracağına yönelik söylentileri de değerlendiren Ersoy, " Oteller kur farklarını fiyatlarına yansıtıyor olabilirler. Fiyatlarda oynama olmuş olabilir. Ama yerliye başka yabancıya başka diye bir şey yok. Son dakika rezervasyonlarda yerli, yabancı fark etmiyor. Otel doluluğu artınca fiyat artırıyor." diye konuştu.

2021 turist sayısı hedefimiz 31 milyon

Bakan Ersoy, 2021 için 31 milyon sayısını hedef koyduklarını belirterek " Turizm sektörüyle bu rakama nasıl ulaşabiliriz diye kafa yoruyoruz. Biz mutlaka bir şekilde sağlayacağız bu sayıyı" diye konuştu.

Yorumlar
Murat Ekinci
05 Şubat 2021, Cuma 09:06
Hep hayal ve cek- cak.Seyahat acentalarinin sorunlarina bir katkisi olmayan,tuccar kafasiyla turizm yapilacagini zanneden,olaylara sadece BAKAN bir BAKAN...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha