Bakan Ersoy iki ülkeye teşekkür etti

Bakan Ersoy iki ülkeye teşekkür etti
04 Temmuz 2020, 08:48
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Türkiye'den döneceklere 14 günlük karantinayı kaldıran iki ülkeye sosyal medya hesabından teşekkür etti.

İngiltere'den dün Türkiye'ye de müjde gelmişti. İngiltere'nin koronavirüs önlemlerine dönük ülkeye girişte uygulanan 14 günlük karantinadan muaf olacağını açıkladığı 59 ülke arasında Türkiye de yer almıştı.. 10 Temmuz'dan itibaren bu ülkeler ve bölgelerden gelen kişiler, yakında başka bir ülkeyi ziyaret etmemişlerse İngiltere'de kendilerini karantinaya almaları istenmeyecek.

Macaristan Türkiye'yi güvenli ülkeler listesine aldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (COVID-19) sürecinde Türkiye'nin güvenli ülke olduğunu ülkelerin açıkladığını belirterek, "Macaristan Dışişleri Bakanı da beni arayarak, Türkiye'yi güvenli ülkeler listesi içinde tuttuklarını ve Türkiye'den dönecek Macar turistlere 14 günlük karantina uygulamayacaklarını söyledi. AB'nin kararına rağmen." dedi.

Ersoy'dan İngiltere ve Macaristan'a teşekkür

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy sosyal medya hesabından İngiltere ve Macaristan'a teşekkür etti. Ersoy " Türkiye'yi Güvenli Hava Köprüsüne dahil eden İngiltere ve Macaristan'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha