Bakan Ersoy: Her şeyi TÜRSAB'dan beklemeyip taşın altına elimizi koyacağız

Bakan Ersoy: Her şeyi TÜRSAB'dan beklemeyip taşın altına elimizi koyacağız
10 Eylül 2018, 17:51
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın çok büyük sorunlarla yönetimi devraldığını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, "Her şeyi TÜRSAB’dan beklemek doğru değil. Hem bizler hem de sektör temsilcileri hep birlikte taşın altına elimizi koyacağız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB iştiraki olan Efes-Kuşadası Kongre Merkezi’ni ziyaret etti. Türkiye’nin önemli kongre merkezlerinden olan Kuşadası Kongre Merkezi’ni gezen Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Milletvekilleri, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Halil Kalay ile Mücella Kantaroğlu, Kuşadası Otelciler Birliği Başkanı Tacettin Özden de eşlik etti. Kongre merkezini gezip, yetkililerden bilgi alan Bakan Ersoy; KOMER’in, göreve geldiği günden itibaren gördüğü en iyi kongre merkezi olduğunu söyledi. Ardından Kuşadası’nda faaliyet gösteren turizm sektörü temsilcileri ile toplantı yaptı. Kuşadası Kongre Merkezi’nin, kongre turizmi için önemine dikkat çeken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; kongre merkezinin bir an evvel daha etkin kullanılması gerektiğini söyledi.

Kuşadası’ndaki turizm sektörü temsilcilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bakan Ersoy, TÜRSAB ile ilgili gelen sorulara da yanıt verdi ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ile 4 yıl önce beraber yola çıktıklarını hatırlattı. TÜRSAB Başkanı olan Firuz Bağlıkaya’nın büyük sorunlarla yönetimi devraldığını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: “Yaşanan sıkıntıların çözümü için her şeyi TÜRSAB’dan beklemek doğru değil. Kuşadası’nda faaliyet gösteren turizmcilerin sorunlarını çözmek için hem bizler hem de sektör temsilcileri hep birlikte taşın altına elimizi koyacağız” dedi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kalay: “KOMER’in ülkemiz için milli bir servet olduğunu daha etkin ve faydalı şekilde kongre turizmine kazandırılması amacıyla TÜRSAB olarak elimizden geleni yapacağız” dedi. Toplantıda konuşan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Kantaroğlu; KOMER’in İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sadece 45 dakika mesafede olduğunu ve çevresindeki otellerde 6 bin yatak kapasitesi bulunduğundan dolayı kongre turizmi için elverişli bir konumda olduğunu söyledi. Kantaroğlu ayrıca, denize sadece 5 dakika mesafede olan KOMER’in Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Didim ve Milet gibi tarihi merkezlere de yakınlığı nedeniyle tatil ile iş seyahatinin birleştirildiği kongreler için eşsiz bir merkez olduğunu vurguladı.

Yorumlar
İbrahim Çamkerten www.transanatolie.com
12 Eylül 2018, Çarşamba 08:27
Kuşadası Kongre Merkezini turizm sektörüne kazandıranlara teşekkür etmeyi de unutmamak gerekiyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha