Bakan Ersoy: Farklı sürprizlerle karşılaşabiliriz

Bakan Ersoy: Farklı sürprizlerle karşılaşabiliriz
05 Şubat 2020, 08:06
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy TBMM'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınının turizme etkisinin ne yönde olacağına ilişkin soruyu cevaplandırdı Ersoy, "Çin'den bu yıl gelecek turist sayısıyla alakalı 550 bin gibi bir öngörümüz vardı. Türk Hava Yolları uçuşları bu ayın sonuna kadar geçici olarak durdurdu. Birkaç hafta içinde netleşir. 550 bin hiç yokmuş gibi eylem planı hazırlıyoruz. Türkiye açısından rakam çok sıkıntılı mı? 58 milyon beklentimiz var, 550 bin çok sıkıntılı değil. İçinde bulunduğumuz coğrafyada her zaman karşımıza sürprizler çıkabiliyor. Sektörü dayanaklı hale getirmek önemli olan." değerlendirmesinde bulundu.

Krizden etkilenmeyen diğer pazarlarda daha çok tanıtım yaparak ve daha çok yolcu edinerek aradaki farkı kapatacaklarını bildiren Ersoy, "İlerleyen aylarda farklı sürprizlerle karşılaşabiliriz bunun önlemini aldık, uygulamasını yapacağız. Baş edemeyeceğimiz bir durum görmüyorum." diye konuştu.

Başlı başına Galataport için gelinebilir diyen cruise operatörleri var

Galataport projesine ilişkin Ersoy, "5 Nisan'da başlıyor. Galataport çok çok önemli. İleriye dönük rezervasyonları da çok iyi. Dünyanın en iyi cruise portlarından biri hatta birincisi olmaya aday. Birkaç büyük gemi curise operatörüyle konuştum. 'Başlı başına Galataport için gelinebilir' deniyor. 2021 gibi Galataport'un belli dönemlerinde kapasitesi dolacak gibi gözüküyor. İstanbul'un 2022'de yeni bir porta ihtiyacı olacak." vurgusu yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha