Bakan Ersoy'dan rehberlere 'Kredi' açıklaması!

Bakan Ersoy'dan rehberlere 'Kredi' açıklaması!
19 Nisan 2020, 23:26
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, profesyonel turist rehberlerine 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli, düşük faizli ve 10 bin liraya kadar limitli kredi uygulaması başlatacaklarını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir televizyon kanalına verdiği röportajda, sezon açılana kadar profesyonel turist rehberlerine destek sağlamak üzere 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli, düşük faizli ve 10 bin liraya kadar limitli kredi uygulaması başlatacaklarını kaydetti.

Türkiye'de aktif olarak çalışan 8 bin profesyonel turist rehberinin bulunduğunu aktaran Ersoy, "6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli, çok düşük faizli ve 10 bin liraya kadar limitli bir krediyi profesyonel turist rehberlerinin kullanımına açtık. Rehberlerin tamamı yararlanabilecek" ifadelerini kullandı.

Ersoy, koronavirüs salgını nedeniyle müze ve ören yerlerinin kapalı olmasından dolayı "MüzeKart"ların süresinin uzatılacağını kaydederek "Ziyaretçiler müzelerimize yeter ki gelsinler. Biz onları üzmeyiz. Müzelerimizin kapalı kaldığı süreyi kartların bitiş sürelerine ilave edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile mayıs ayının ortasından itibaren yoğun bir tanıtım çalışmasına başlayacaklarını da belirten Ersoy, ülkeler ve havalimanlarının olduğu bölgeler bazında başlatacakları bu çalışmalar kapsamında, hedef pazarların ulusal ve sosyal medyalarında çok ciddi tanıtım yapacaklarını ifade etti.

Yorumlar
Fatih er
06 Haziran 2020, Cumartesi 08:57
Tolga öcal beye tamamıyla katılıyorum.sayın bakan hani tüm rehberlere bu krediden veriyordunuz sahi ne oldu?Hani bu kredi rehberlere özeldi?bu kadar yalanın dolanın olduğu turizm bakanlığını ilk defa görüyorum bu ülkede.hele hele 40 yıldır bütçe açığını turizmden gelen sıcak parayla kapatan bir ülkenin böyle bir turizm bakanı olamaz.30 yıllık rehberlik hayatımda ilk defa rehberlik gibi bir mesleğin temsilcilerini bu kadar yalnız ve çaresiz bırakan bir bakan görmedim.tolga öcal beyinde söylediği gibi lütfen o koltuğu terkedin.siz oraya yakışmıyorsunuz.şu anda sıkıntıda olan ve bu pandemi döneminde işsiz kalan meslektaşlarıma sahip çıkmayacaksınızda ne zaman sahip çıkacaksınız?ya o koltuğun hakkını verip hiç bir rehberi mağdur etmeden bu pandemi dönemini atlattıracaksınız yada o koltuğu teredeceksiniz sayın bakan.yoksa Türk turizminin en kötü bakanı olarak tarihe geçeceksiniz bunuda böyle bilin.
aslan çeri
22 Nisan 2020, Çarşamba 01:35
kesinlikle tolga öcal beye katılıyorum kesinlikle sayın bakanın bu makama layık olmadığını kendim şahsım olarakta düşünüyorum.
Tolga ÖCAL
20 Nisan 2020, Pazartesi 09:59
Artık lütfen şu oturduğun koltuğu bırak.Bir tur operatörü olarak geldiğin başkanlık koltuğunda sizden biz acenteleri iyi anlarsınız diye düşünmüştük.Lakin siz sanki acentecilik nedir ilk kez duymuş gibi davranmayı seçtiniz bu süreçte.Lütfen gerekirse bir anket yapın sizden kim memnun kim degil.Rakipleriniz ölsün tek kalalım mı istiyorsunuz.Hiç bir şey yapmayarak bunu düşündürüyorsunuz.Siz bu göreve layık değilsiniz.Sayın cumhurbaşkanımızın bu durumdan tam haberdar olmadığını düşünüyorum.Eger tam bilgilendirilirse sizi o koltukta tutamayacaktır emin.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha