Bakan Ersoy'dan rehberlere iyi haber

Bakan Ersoy'dan rehberlere iyi haber
22 Şubat 2019, 10:27
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ersoy mesajında rehberler için getirilen e-devlet kolaylığının ardından atılacak adımdan bahsetti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ersoy mesajında turizm sektöründeki ilk mesleki deneyimi olan rehberliğin değeri kadar zorluklarını da gayet iyi bildiğini ifade etti.

Yeni adımlarımız olacak

Ersoy mesajında rehberler için atacakları yeni adımlardan da bahsetti. Ersoy " Turist rehberliği ilk ruhsat başvurusundan başlayıp, ilgili diğer tüm işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabilmesini sağlayarak attığımız adımı, mesleki ve sosyal haklarınızın iyileştirilmesi için yeni adımların izleyeceğini ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.

Turizmdeki başarıyı ayrıntılardaki kalitenin belirlediğini ifade eden Ersoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu gerçek, sizi kalitenin en kilit bireylerinden biri yapmaktadır. Unutmayın, sizler birer anlatıcı değil hikayenin kedisisiniz. Anadolu’nun zihnindeki sözler binlerce yıllık kadim tarihindeki yaşanmışlıklar, deneyimler ve derslersiniz. Sizler yolu gösteren değil, bu toprakların geçmişine giden yolsunuz. Asırlardan asılara medeniyetlerden medeniyetlere ve kültürleden kültürlere uzanan bir iletişimin merkezinde sizler bulunuyorsunuz.

Bizler turistleri ülkemize çekmek için yoğun bir mesai içerisindeyiz. Sizler ise gelen ziyaretçilerin Türkiye’yi asla unutmamasını sağlayacak olanlarsınız. Birebir sağladığınız iletişim, misafirlerimizin zihninde hiçbir reklamın, etkinliğin ya da organizasyonun bırakmayacağı izler, duygu ve düşünceler oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Türkiye’ye turist olarak gelen misafirlerimizin birer turizm elçisi olarak ülkelerine dönmesinde etkiniz çok büyük.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Rehberler Gününüzü kutluyorum. Ülkemizin tanıtımı, turizmimizin gelişmesi için yerine getirdiğiniz büyük sorumluluk, fedakarlık ve yoğun mesai için teşekkür ederim.''

Yorumlar
Fatma Günaltay
26 Şubat 2019, Salı 09:36
Taban yevmiyeyi acentalarla papaz olmadan alabilmemizi saglarsaniz seviniriz cingene gibi taban yevmiye dileniyoruz resmen acentalardan kanunda hakkimiz olmasina ragmen yalvarmamiza ragmen alamiyo olmamiz gercekten cok komik..kanun var ama gostermelik bi kanun...madem hakkim benim bu para acenta istemese bile sıka sıka o parayi vermeli rehberlere ..bizim sikayet etmemize gerek kalmadan vermeli hem de ! Umarim bu maddede duzeltilmelere gidilir ! Korler sagirlar birbirini agirliyo bu durumda ..sevgiler
Salih b
23 Şubat 2019, Cumartesi 05:12
Bakanım teşekkürler. Bir de yeşil pasaport sahibi yaparsanız tadından yenmez olur. Şimdiden teşekkürler.
Adnan Düvenci
23 Şubat 2019, Cumartesi 12:09
Gayet güzel yazmış , elleriNe sağlık.
Sevilay TOKMAK
22 Şubat 2019, Cuma 03:34
Umarız Rehberler de YEŞİL PASAPORT hakkından faydalanır
Bayram Guney
22 Şubat 2019, Cuma 02:30
Yaaa... Klişeleşmiş deyim ve söylemler... Sayın bakan, bizleri KACAK VE İLLEGAL EMEK HİRSİZLARİNDAN KORUYUN !!!!!!! Başka ishan istemeZüK
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha