Bakan Ersoy'dan Bulgar havayolları'na çağrı!

Bakan Ersoy'dan Bulgar havayolları'na çağrı!
16 Eylül 2023, 09:50
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye Bulgaristan 4’üncü Turizm Karma Komisyon Toplantısı'nda değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Bulgaristan 4’üncü Turizm Karma Komisyon Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bulgaristan Kültür Bakanı Zaritsa Dinkova, her iki ülkenin heyetleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Bulgar havayollarının uçuşları artırırsa turist hacmini artırmada büyük katkı sağlayacak

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Bildiğiniz üzere artık Bulgar vatandaşları pasaporta ihtiyaç duymadan kimlikleri ile ülkemize seyahat edebilmektedir. Ziyaretlerin artışında bu düzenlemenin de büyük etkisi oldu. Bu durum bizleri çok mutlu etti. Ve alınan kararın ne derece isabetli olduğunu gösterdi. Karşılıklı olarak turist sayılarımızdaki artış hacmini geliştirmemiz için bir yol daha önermek istiyorum. Bulgaristan havayollarının uçuşlarını artırması bu turist hacmini artırmada büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için sizlerin bizim tarafımızdan herhangi bir talebi olursa şahsen devrede olacağım” dedi.

Dinkova: Yeni bir uçuş hattı açmaya çalışıyoruz

Bulgaristan Kültür Bakanı Zaritsa Dinkova ise toplantının önemine değinerek açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Dinkova, “Türkiye’yi en iyi ekonomik partner olarak kabul ediyoruz. Son yıllarda ulaştırma alanında da görüşmeler yapıyoruz. Yeni bir uçuş hattı açmaya çalışıyoruz. Amacımız ülkemizin kültürel mirasını tanıtmaktır. Toplantının çok verimli geçeceğini düşünüyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından basına kapalı olarak heyetler arası toplantıya geçildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha