Bakan Ersoy'dan 'Antalya' açıklaması!

Bakan Ersoy'dan 'Antalya' açıklaması!
17 Temmuz 2023, 16:01
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Antalya'ya gelen turist sayısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kepez ilçesine bağlı Duacı Mahallesi’ndeki Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Mahalle muhtarları ve vatandaşların bulunduğu toplantıda konuşan Ersoy, Antalya’nın, Türkiye’nin önemli bir turizm şehri, hatta turizmin başkenti olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

Antalya Temmuz'da günlük 100 bin ziyaretçi alıyor, bu yıl 2019'u yakalayabiliriz

“En çok geliri elde ettiğimiz şehir Antalya. Ziyaretçi sayısı da oldukça yüksek. Bu yıl inşallah 14-15 milyon civarında bir ziyaretçi alarak, pandemi öncesi rakamlara yakın bir rakamı yakalayacağız gibi gözüküyor. Antalya, ziyaretçi sayısında 2019’da rekor kırmıştı. İnşallah bu sene bu rakamı yakalar diye düşünüyorum. Temmuz ayı da fena değil. Antalya şu anda günlük 100 bin ortalama ziyaretçi alıyor. 98-99 bin, bazı günler 100 bine kadar buluyor. İnşallah temmuzdan sonra, ağustosta da artarak ciddi rakamlara tekrar Antalya’da gelmiş olacağız.”

Daha fazla nitelikli turist peşindeyiz

Antalya’nın aynı zamanda bir tarım şehri olduğunu dile getiren Ersoy, şöyle devam etti:

“Buraya yeteri kadar turist getirebildiğimiz zaman tarımı da otomatikman ayağa kaldırmış oluyoruz. Tabii turizmde sezonu 12 aya getirmemiz gerekiyor. Turizm sezonunu 12 aya çıkardığımız zaman hem personel açısından sürdürülebilir bir personel politikası oluşturmuş oluyoruz hem de çok daha değerli yatırımların burada gerçekleşmesinin önünü açmış oluyoruz. Nitelikli turist yakalama hedefimiz var. Nitelikli turistin daha fazla Antalya’ya gelmesini sağlıyoruz. Bu da esnafımıza, çiftçimize gelir olarak, hareket olarak dönmüş oluyor. Bu açıdan da yapılan çalışmalar çok çok önemli.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha