Bakan Ersoy, büyük tepki çeken videoyla ilgili ilk kez konuştu

Bakan Ersoy, büyük tepki çeken videoyla ilgili ilk kez konuştu
27 Mayıs 2021, 09:18
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bakanlığın tepki çeken ve kaldırılan “Keyfine bak; ben aşılandım” videosuyla ilgili ilk kez konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy büyük tepki çeken tanıtım filmine ilişkin yaptığı açıklamada, “Yüzlerce film çekiyorsunuz ve 1 tanesinde bir hassasiyet oluşabilir, ortam da bunu gerektirebilir, gerekli müdahale yapıldı” dedi.

"1 tane filmde bir hassasiyet oluştu"

Bakan Ersoy DW Türkçe’ye konuştu. Ersoy bakanlığın tepki çeken ve kaldırılan “Keyfine bak; ben aşılandım” videosuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Turizm Geliştirme Ajansı iki yıllık ve çok yoğun çalışan bir ajans.

100’den fazla bu tarz filmler üretiyor. Dünyada son 1 yılda Türkiye en yoğun tanıtım yapan ülke bu açıdan çok başarılı. 1 tane filmde bir hassasiyet oluştu ve sizin de belirttiğiniz gibi saatler içinde benim talimatımla geri çekildi.

Tabii kapanmanın olduğu bir ülkede bu tarz hassasiyetler olabilir, biz bunu anlayışla karşılıyoruz. Zaten anında da müdahale edildi ve film çekildi”

Gerekli müdahale yapıldı

DW Türkçe’ye konuşan Ersoy, “Film bir hata mıydı?” sorusuna ise “Tekrar söylüyorum, yüzlerce film çekiyorsunuz ve 1 tanesinde bir hassasiyet oluşabilir, ortam da bunu gerektirebilir, gerekli müdahale yapıldı” yanıtını verdi.

Ersoy, Türkiye’nin ‘rakip ülkelerle kıyaslandığında erken rezervasyonda en iyi rezervasyonu Türkiye’nin aldığını’ da söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘tam kapanma’ döneminde Türkiye’yi dünyaya tanıtmak için kurduğu ‘GoTurkiye’ adlı hesaptan büyük tepki çeken bir video paylaşılmıştı. Videoda, turistlerin göreceği Türklerin “Keyfine bak; ben aşılandım” maskesi takacağı ifade edilmişti. Video gelen tepkiler üzere, yayından kaldırılmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha