Bakan Ersoy: Bu sayının altına düştüğümüzde sezonu başlatacağız

Bakan Ersoy: Bu sayının altına düştüğümüzde sezonu başlatacağız
04 Ocak 2021, 07:22
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy 2021 yılı beklentilerini açıkladı.

2021 yılı beklentilerini anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Nisan ayına doğru önemli mesafe alacağımız sanıyorum. Bizim için kritik eşik vaka sayısının 2 bin 500’ün altına düşmesi. Bu sayının altına düşersek kırmızı hattan çıkmış olacağız. Ben nisan ayında binli sayılara kadar inebileceğini düşünüyorum. 2021 yılı turizm sezonunu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Vaka sayısının hedeflenen sayının altına düşmesi durumunda hava trafiğinin de açılacağını söyleyen Ersoy, “Şu anda Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde aşılama çalışmaları başladı. Birkaç ay içinde önemli noktalara gelineceği görülüyor. Nisan ayına kadar dünyada aşılamanın belli noktaya gelmesi hızla olumlu bir havanın esmesine yol açacak. Pandemi sonrasına çok hazırlıklı girersek ‘V tipi’ bir yükselişe geçebiliriz. İnsanların ciddi psikolojik rahatlamaya ihtiyacı var. Bunun yolu da güzel bir yerde, deniz kenarlarında tatil yapmaktır. Dünyanın güzel yerlerini gezmektir. Salgının etkisinden yavaş yavaş kurtulmaya başlayan Asya’da bunun örnekleri görülüyor. Öncesinde hızlı hareket edersek geçmiş zararlarımızın telafisini de büyük oranda sağlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Reutlingen otel
06 Ocak 2021, Çarşamba 12:39
Başkanım ATSO Antalya .2020/2021 muafiyeti Dilekçe si gönderdim bana cevap vermediler üstelik bizden Faizinle beraber senelik aydat istiyorlar başkanım bu duruma bir el atarmısınız biz muafiyet tini istiyoruz işletmemiz yakın iki senedir kapalı covid 19 nedeniyle. Dilekçe mi gönderdim. ATSO antalya ama cevap vermiyor. Ne yapalım baskanım Saygılarım.
Ghislain Sireilles
04 Ocak 2021, Pazartesi 06:45
Inanan olurmu acaba
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha