Bakan Ersoy: Bu ay içinde önemli gelişmeler olabilir

Bakan Ersoy: Bu ay içinde önemli gelişmeler olabilir
03 Temmuz 2020, 13:17
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Almanya'dan dönüşte değerlendirmelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İznik Tarihî Kıyı Bandı Rekreasyon ve Çevre Düzenlemesi Projesi"nin açılışına katıldı.

Ersoy, açılış sonrası dün günübirlik gerçekleştirdikleri Almanya ziyaretini TRT Haber'e değerlendirdi.

Görüşmeler çok pozitif geçti

Bakan Ersoy, özellikle Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinin detayları ve verilerinin tekrar gözden geçirildiğini, 1 Haziran'daki normalleşme sürecinden bugüne kadar olan bölge bazında olan vaka gelişimleri, tedavi ve ölümler ile ilgili detaylı raporların sunulduğunu belirtti.

Ersoy, görüşmelerin çok pozitif geçtiğini belirterek şunları kaydetti:

"Bizim turizm bölgeleri ile ilgili vaka sayılarının çok iyi durumda olan verilerimizi hepsi memnuniyetle karşıladılar. Bu bağlamda ben tekrar gözden geçirileceğini ve olumlu gelişmeler olacağını umuyorum.Zaten toplam vaka sayısı da gün geçtikçe düzeliyor. İnşallah vakada 900'lü rakamları gördüğümüzde zaten düzelmenin hızlandığını görmüş olacağız. Toplum olarak biz disiplinli şekilde kurallara uymaya devam edersek, uymayanları da uyarırsak bugüne kadar sağlamış olduğumuz başarının da tescillenmesini de sağlamış oluruz. Avrupa tarafından da seyahat yasaklarının gözden geçirileceğini düşünüyorum."

"Bu ay içinde önemli gelişmeler olabilir"

Şuanda Almanya'dan gelenler olduğunu ancak seyahat uyarısının devam ettiğini söyleyen Ersoy, "Dünkü gerçekleştirdiğimiz toplantıdan sonra değerlendirme yapacaklar. Günlük olarak bizim verilerimizi de, gelişmeleri de özellikle tatil bölgelerindeki verilerimizi memnuniyetle karşıladılar. Ben bu ay içinde önemli gelişmelerin olacağını ve seyahat uyarılarının da yeniden düzenleneceğini düşünüyorum.

Yorumlar
Hasan çakıroğlu
03 Temmuz 2020, Cuma 11:53
Bakan eğer öyle diyosa bi bildiği var demekki almanlar tatile gelecek demektir ya bunları çözemedim ilk önce kavga ediyormuş gibi görünüyorlar sonrada bi şekilde anlaşıyorlar sonrada tabanlarına bak nasıl kafa attık karşı tarafa dize getirdik diyorlar tabi milyonlarca insan var buna inanan valla ben bunların taktiğine bayılıyorum bunlar bu akılı nereden alıyorlarsa. Valla taktir etmek lazım hepsinde kazanıyorlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha