Bakan Ersoy, bölmeye devam ediyor…

Bakan Ersoy, bölmeye devam ediyor…
21 Ağustos 2021, 12:15
Yangından etkilenen Marmarisli turizmcilerin finansal sorunlarını çözmek için harekete geçen Bakan Ersoy’un, düzenlediği toplantıya sadece otelcileri davet etmesi seyahat acentalarının tepkisine neden oldu. Marmarisli seyahat acentaları, “İnsanları birleştiren felaketler bile, Ersoy’un ayırt edici tavrını değiştirmedi” yorumunda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, pandemi ve ardından yaşanan yangın felaketi nedeniyle finansman sıkıntısı içine düşen Marmarisli turizmcileri, Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya getirdi. Kredi geri ödemeleri ve diğer finansal sorunların ele alındığı toplantıya sadece otelcilerin davet edilmesi, bölgedeki seyahat acentalarının tepkisine neden oldu. Pandemiden ve ardından yaşanan yangından, seyahat acentalarının da etkilendiğini ve finansal açıdan büyük zorluklar yaşadığını ifade eden sektör temsilcileri, “Bakanın otelcileri kollayıp, seyahat acentalarını iflasa sürükleyen tavrının, felaket sonrasında da devam ettiğini” dile getirdiler.

Suat Esin: Yangın seyahat acentalarını tahmin edilenden daha fazla etkiledi

Marmaris’te şubeleriyle birlikte 350 civarında seyahat acentasının bulunduğunu belirten TÜRSAB Marmaris BTK Başkanı Suat Esin, yapılan toplantıyla ilgili kendilerine herhangi bir davet gelmediğini teyit ederek, “Yangından mağdur olan bu kadar seyahat acentasının görmezden gelinmesi bizi fevkalade üzmüştür” dedi.

Yorumlar
Kaan Balkaş
24 Ağustos 2021, Salı 10:16
Seyahat Acentalar sektörün Lokomatifleridir. Kendi mahdut imkanları ile ,Otelcilerin Boşken sarıldıkları dolduktan sonra , arkadaşlarımızı yordukları ,sektörün gerçek öncüleridir. İşletmede bir kural vardır. Finans ve Emek birbirini kompanse eder. Paranız az ise çok çok çalışarak emek harcayarak zirveye yol alırsınız para kaynaklarınız çok ise siz daha az emek harcar elemanlar çalıştırarak ilerlersiniz. Acentalar Oteller kadar varlıklı olmadıklarından yatırımları İnsan Faktörü olarak kendilerine yapmaktalar. Acentacılar arasında Otellerde Havayollarında üst düzey yöneticilik yapmış profesyonel değerler mevcuttur. Bakan beye gelince kendisini ve kardeşini otelciliğimden tanırım. Acenta olarak yoğun çalışmalarım olmuştur.( Yıllar evvel). Yangın konusu taşınmaz varlıklara değer verdiği için ilk toplantısını otelcilerle daha odak olarak yapmış olabilir.Ardından TÜRSAB BTK lar ile de görüşeceklerini umut ediyorum. Selam ve İyi sezonlar dilerim.
HANDAN ATAMER ENGIN
23 Ağustos 2021, Pazartesi 10:51
bakan bey turizm bakanı evet ama turizmin içinde sadece otelciler var sanıyor. hatta onu kabul ediyor. çünkü beyefendiye göre otelciler yatırımcı ve zengin itibarlı... kendisine göre seyahat acenteciliği ve seyahat acenteleri bu klasmanda değil. işte tam bu sebeple seyahat acenteciliğini de yok sayıp bitirmeye itibarsızlaştırmaya çalışıyor.beyefendiye nereden geldiğini bi hatırlatmak lazım bu bir.ikincisi 30 yıldır seyahat acenteciliği mesleğini yapıyorum. hem yaptığım işten hem de ülkemin her tarafında bu mesleği icra eden 14bini aşkın meslektaşımla daima gurur duydum duymaya devam edeceğim. bakan bey geldiği yeri unutan biri olabilir ama hatırlatalım ki o itibarlı sandığı otelcilerimiz biz olmadan otellerini dolduramazlar.bugun hala ülkemize gelen, sıcak para yani döviz getiren, dış ticaret açığının büyük bir bölümünün kapanmasına katkıda bulunan, neredeyse tüm sektörlere doğrudan ve dolaylı katkı sağlayan turizmin işlemesinin en önemli sebebi biz seyahat acenteleriyiz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha