Bakan Ersoy: Artık yoğun turist almaya hazır hale geldi

Bakan Ersoy: Artık yoğun turist almaya hazır hale geldi
17 Aralık 2019, 07:51
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir dizi temaslarda bulunmak üzere KKTC'yi ziyaret etti.

Kıbrıs ziyaretinde KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ile Ercan Havalimanı'nda bir süre görüşen Bakan Ersoy, daha sonra Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliğine geçerek Büyükelçi Başçeri'yi makamında ziyaret etti. Bakan Ersoy, ardından, KKTC Başbakanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

Tanıtım filmiyle destekleyeceğiz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kabulde yaptığı konuşmada, TİKA'nın KKTC'nin turizm potansiyelinin dünyaya tanıtılması için bir tanıtım filmi hazırladığını söyledi. Bakanlık olarak 2020 itibarıyla İngiltere'den başlamak üzere bu tanıtım filmini yoğun bir şekilde yurt dışı pazarlarında kullanacaklarını ifade etti.

Bakan Ersoy, şunları söyledi: "Kıbrıs'ın turizm potansiyelini, bu tanıtım filmiyle Türkiye olarak destekleyeceğiz. Geniş de bir bütçe ayırdık bunun için. Bu seneki denememiz başarılı olursa ki ben çok başarılı olacağını düşünüyorum, seneye daha fazla ülkeye bu tanıtım filmlerini yayacağız. Uluslararası medyada bunların gösterilmesini sağlayacağız."

KKTC yoğun turist almaya hazır hale geldi

Yurt dışının yanı sıra Türkiye'den KKTC'ye turist potansiyelinin de artırılması gerektiğinin altını çizen Bakan Ersoy, yurt içinde de Kıbrıs'taki turizm potansiyelini tanıtmak için destek vereceklerini vurguladı. Bakan Ersoy, 2023 Türkiye hedefleri yönünde KKTC'nin de turizm bakımından hedeflerine ulaşması için gerekli desteği vereceklerinin altını çizdi. KKTC'de son dönemde nitelikli yatırımların da arttığını ifade eden Bakan Ersoy, "KKTC'de turizm altyapısıyla alakalı sorunların tamamı çözülmüş durumda. Artık KKTC yoğun turist almaya hazır bir hale geldi." şeklinde konuştu.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha