Bakan Avcı, GETOB başkanlık koltuğunda

Bakan Avcı, GETOB başkanlık koltuğunda
14 Nisan 2017, 12:03
GETOB, Yönetim Kurulu Toplantısını üst düzey katılımcılarla birlikte yaptı.

Tüzüğü gereği her ay en az bir kez Yönetim Kurulu Toplantısı yapmak durumunda olan GETOB, Nisan ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda 1 Bakan, 1 Müsteşar Yardımcısı, 2 Genel Müdür, 2 milletvekili, Bakan danışmanları ve Muğla İl Valisini aynı masa etrafında toplamayı başardı.

Bakan Avcı GETOB başkanlık koltuğunda

GETOB Yöneticileri, “Turizmde Sektör Toplantısı” için Marmaris’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık etmeyi teklif etti. Teklifi olumlu karşılayan Bakan Avcı, beraberindeki Müsteşar Yardımcısı, Tanıtma Genel Müdürü, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü ve danışmanları ile kendisine eşlik eden Muğla Valisi ve Muğla Milletvekilleriyle birlikte toplantıya katılarak GETOB Yönetim Kurulu Toplantısını yöneten Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, GETOB Yönetim Kurulunca hazırlanan gündem maddelerini ele aldı.

GETOB Yöneticilerince kendisine iletilen Dalaman Havalimanına, yurtiçinden Trabzon, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Van gibi illerin yanı sıra; İngiltere’den de tarifeli uçak seferleri konulması, konaklama işletmelerinin tükettiği elektrik, su, atık su, katı atık ve emlak vergilerinde indirimli tarife uygulanması, ihracatçı sayılanlara uygulanan KDV, ÖTV gibi vergilerden turizmcilerin de yararlanabilmesi, ciddi darboğaza giren turizm sektörü temsilcilerinin kullandığı kredilerin ve ödemede güçlükler yaşanan vergi, prim borçlarının ertelenmesi hususlarında notlarını aldığını ve çözümü hususunda ilgililerle görüşeceğini ifade etti.

Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda, Muğla Valisi Amir Çiçek ile milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün GETOB’un taleplerini destekleyen tavırları dikkatlerden kaçmadı. Oldukça samimi havada geçen GETOB Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce organize edilen sektör temsilcilerinin hazır bulunduğu “Turizmde Sektör Toplantısı” na geçildi.

Bakana teşekkür, GETOB’a tebrik

Geçmiş yıllarda da yönetim kurulu toplantısında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı konuk eden GETOB Yönetiminin bu başarısını takdir etmemek mümkün değil. Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden bölge Turizmcileri “Bakan’a teşekkürlerini gönderirken, tebrikler de GETOB Yönetimine gelsin” demekten geri kalmadılar.

Etiketler:GETOB Nabi Avcı
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha