Bakan Avcı Efes Antik Kenti iddialarına ilişkin açıklama yaptı

Bakan Avcı Efes Antik Kenti iddialarına ilişkin açıklama yaptı
29 Haziran 2017, 10:27
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı sosyal medyada yer alan Efes Antik Kenti’nde sünnet düğünü düzenlendiğine ilişkin iddialara cevap verdi.

Efes Antik Kenti'nde herhangi bir sünnet düğünü veya evlilik töreni düzenlenmediğini belirten Nabi Avcı; “Efes Antik Kenti’nde herhangi bir şekilde sünnet düğünü veya evlilik töreni, nişan, düğün yapılmıyor. Orada bizim yönetmeliklerimize uygun olarak, yetkililerimizin denetiminde, zaman zaman kamu kuruluşlarının, turizm meslek kuruluşlarının, turizm işletmelerinin, özellikle kruvaziyer misafirlerinin ağırlandığı, dinletiler, konserler, klasik batı müziği konserleri olabiliyor. Ona bağlı olarak kokteyl olabiliyor.” dedi.

Bakan Avcı açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Ama bütün bunlar belli kurallara uygun olarak yetkililerimizin denetiminde ve bilgilimiz dahilinde yapılıyor. Bodrum Kalesi'nde düzenlenen ve geleneksel hale gelen festival gibi programlar yapılıyor. Bunlar bilgimiz dahilinde. Ama buna rağmen bazen işgüzar bir kamu görevlisinin veya bir yetkilinin kendi kafasına göre kuralları aşarak yaptığı bazı uygulamalar varsa diye biz araştırmalarımızı yapıyoruz. Burada Efes'te öyle bir şey söz konusu değil."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha