Bahattin Yücel: Cevap vermeyeceğim, dava açmayacağım…

Bahattin Yücel: Cevap vermeyeceğim, dava açmayacağım…
02 Ağustos 2022, 01:38
Turizmci Hüseyin Kurtoğulları’nın, hakkında öne sürdüğü iddialara ilişkin açıklama yapan Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, “Cevap vermeyeceğim, dava açmayacağım” dedi.

Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, turizmci Hüseyin Kurtoğulları’nın hakkında öne sürdüğü iddialara ilişkin, cevap vermeyip dava açmayacağını söyledi.

Haberle ilgili tekzipte bulunmayan Yücel. Açıklamasında Hüseyin Kurtoğulları’nın akıl sağlığının yerinde olmadığı imasında bulundu.

Yücel: TÜRSAB Yönetim kurulu kararları incelenip gerçek ortaya çıkarılsın

Kurtoğulları’nın iddia ettiği gibi TÜRSAB yönetiminden istifa etmediğini savunan Bahattin Yücel, 1989-1991 yılları arasındaki yönetim kurulu kararlarının incelenip gerçeğin kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Bahattin Yücel’in Turizm Aktuel’de yayınlanan açıklamasının tam metni şöyle:

AÇIKLAMA

TÜRSAB’ın genel kurulu yaklaşırken, adımın 32 yıl öncesine ilişkin- büyük olasılıkla- hafıza kaybı kaynaklı bir iftiraya konu edilmesine şaşırmadım. Bu şahsa; akıl sağlığı tıbbi denetimden geçirilmedikçe, cevap vermeyecek ve dostların “ iftira davası açınız” tavsiyelerine de uymayacağım. Kaldı ki, ” Kötülük yapmaya çalışan birisine cevap vermek, benim üslubum da değildir”. Üstelik hayatın bu konuda benden daha yaratıcı olduğunu da bilirim.

İftiracının; büyük bir yolsuzluğu(!) saptayarak, Başkanlık yaptığım dönemde Y.K Üyeliğinden istifa etmediği, dönemin TÜRSAB Yönetim Kurulu kararlarının incelenmesiyle, kolayca anlaşılacaktır.

Bu konuda görevdeki TÜRSAB Başkanını 1989-1991 yılları arasında işbaşında bulunan, “Yönetim Kurulunun” aldığı karar ve tutanakları açıklamaya davet ediyorum.

Mesleki birikimimden sektör ve ülkeme elimden geldiğince, tevazu ile katkıda bulunmaya çalıştım. Geçen yarım yüzyıllık sürede yaşadıklarımdan yola çıkarak, “yelin kayadan taş koparma çabası “konusunda, yeterince deneyim sahibi olduğumu söyleyebilirim.

Turizm üreten bir sektördür ve magazinel girişimler her zaman sonuçsuz kalmışlardır.

Saygılarımla,

Bahattin Yücel

Kurtoğulları: İnsan içine çıkamaz

Bahattin Yücel’in açıklamasının yayınlanmasının ardından Turizm Ajansı’na konuşan Hüseyin Kurtoğulları, konuyu uzatmaktan yana olmadığını ifade ederek, “Hayatında yaptığı hataları sıralamaya kalksam, değil siyaset, insan içine çıkamaz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha