HIKVISION

Bağlıkaya: Tarafsızlığını koruyup fırsatçılara geçit vermeyen Bakanımıza teşekkür ediyorum

Bağlıkaya: Tarafsızlığını koruyup fırsatçılara geçit vermeyen Bakanımıza teşekkür ediyorum
30 Kasım 2019, 18:57
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Genel Kurul'daki konuşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı’nın TÜRSAB seçim çalışmaları sürecinde gösterdiği tarafsız duruştan övgüyle bahseden Firuz Bağlıkaya, “Bezirganlara rağmen, kongre sürecinde tarafsızlığını korumak için elinden gelen hassasiyeti gösteren, üzerinden seçim kotarmaya çalışan fırsatçılara geçit vermeyen Kültür ve Turizm Bakanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 'TÜRSAB Tek Yürek' ekibinin Davut Günaydın’ın konuşmasının ardından salonu terk etmesini eleştirdi. Firuz Bağlıkaya, “Gerçekleri duymaktan neden kaçıyorsunuz. Bu haziruna saygısızlıktır. Kimsenin devamı değiliz diyorsunuz ama Başaran Ulusoy taktiklerini kullanmaya devam ediyorsunuz” dedi.

Konuşmasında adayların eleştirilerine cevap veren Bağlıkaya dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Hasan Erdem’in yönetmelik konusundaki eleştirilerini cevaplarken 2007’de yasanın değiştiğini ve yönetmeliğin yapılmadığını hatırlatan Bağlıkaya, “Daha bundan bile haberin yok” dedi.

“Seçime yalnız gir de karşılığını görelim”

Hasan Erdem’i yönetimde olmasına rağmen toplantılara katılmayarak çalışmadığını söyleyen Firuz Bağlıkaya, “Bizim koltuk sevdamız yok diyorsun ama her dönem bir listesinin arkasına takılıyorsun. Böyle dört başkan var gibi davranıp buradaki Hazirunun zekasıyla dalga geçiyorsunuz. Yarın kaç adaysınız yarın göreceğiz. Bir kerede de yalnız seçime gir de üyedeki karşılığını, kilonuzu boyunuzu görelim” dedi.

Ulusoy’da Kadir Topbaş’tan istemişti…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yol güzergah belgesiyle ilgili emrivaki yaptığı yönündeki eleştireye ise Firuz Bağlıkaya şöyle cevap verdi. “Başaran Ulusoy’da geçmişte dönemin Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a bu sorunu iletmişti. O da “Başkan seçim arifesindesin bunları yemem” demişti. Biz söyleyince de belediye başkanı 'Elimizden geleni yapacağız' dedi.”

“Ajan yasasını size mi sordular”

Bağlıkaya yeni TÜRSAB Yasayla ilgili eleştirileri ise şöyle yanıtladı: “Bize sormadılar diye eleştiriler yapıyorlar. Ajans yasasını size mi sordular. Konaklama vergisini otelcilere mi sordular”

“Köprü paralarını istemedin mi?”

Hasan Erdem’in TÜRSAB yönetiminin yaptığı harcamalara ilişkin de “Sen yönetime geldiğinde köprü paralarını TÜRSAB’dan istemedin mi” diye soruyla cevap verdi.

Bağlıkaya, TÜRSAB’ın kurumsallığıyla ilgili de şöyle konuştu: “Nasıl siz bizi kurumsal değilsiniz diye eleştirirsin. ISO 9001 belgesi aldık.”

“Biraz samimi olun”

Başkan adaylarının içinden sadece Tansu Demir’in sözlerinden not alabildiğini belirten Firuz Bağlıkaya, “Fakat dün akşam Tansu Bey stant kurdu ve Davut Günaydın’ın posterlerini astı. Ya biraz samimi olun. Üçe bir olalım diyorsanız, sıkıntı yok, hepiniz gelin…” dedi.

“75 bin denetim yaptık”

Yönetimleri sürecinde kaçakla etkin bir mücadelede bulunduklarını anlatan Firuz Bağlıkaya, “Bizden önceki kaçak denetimi 5 bin, bizim dönemde 75 bin. Araç bağlanmasıyla ilgili maddeler de yasa da var. Bundan kendisinin de haberi var" ifadelerini kullandı.

Türkçe rehberlik Bakanlığın gündeminde

Türkçe rehberlik için de TUREB’le toplantılar yaptıklarını ve protokol imzaladıklarını anlatan Bağlıkaya, “Biz rehberlik yasası çıktığında itiraz ettik. Fakat o dönem ki Bakanımızın kızı rehberdi Başaran Bey’i de ikna ettiler ve çıktı. Türkçe rehberlik kimsenin ıska geçtiği bir konu değil. Bu konuda gerekli önerileri Bakanlığa ilettik. Konular zaten Bakanlığın gündeminde” diye konuştu.

“Transfer konusu yeni yasada var”

Yeni yasa taslağında acentaların öz mal araçlarıyla transfer yapabilmesinin önünün açılacağını söyleyen Firuz Bağlıkaya, “Bunlar zaten yasada var. Oldu bitti ve çıkmasını bekliyoruz” dedi.

“Lütfen biraz araştırıp gelin”

Davut Günaydın’ın incoming gelirlerinin ihracat sayılmasıyla ilgili vaadini eleştiren Bağlıkaya, “Zaten bu yapılıyor, bundan da haberiniz yok. Birazcık araştırıp gelin lütfen” dedi.

Davut Günaydın'a ilişkin eleştirilerini sürdüren Bağlıkaya, “KOMER yerinde duruyor, Aynalı Köşk yerinde duruyor, Peki Cern Modern neden durmuyor? Cern Modern’in nereye gittiğini Davut Bey artık ileride anlatır bize” diye konuştu.

Rakiplerine cevap verdikten sonra konuşmasına devam eden Bağlıkaya şöyle devam etti:

3 aylık görev süremiz gasp edildi

Bugün; doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ülkemizin dört bir yanından gelen TÜRSAB ailemizin değerli üyelerinin buluştuğu, birbiriyle hasret giderdiği bir gün. Bu vesileyle de tüm başkan adaylarımıza başarılar diliyor, bu seçimden hepimizin ortak değeri olan birliğimizin, kazançlı çıkacağına yürekten inanıyorum.

Genel Kurul’a gösterdiğiniz bu yoğun katılım; demokrasiye olan inancınızın, sektöre olan aidiyet hissinizin ve geleceğinize sahip çıkma iradenizin en güzel kanıtı. Sağ olun, var olun.

Değerli üyelerimiz, hatırladığınız üzere 23'üncü Olağan Genel Kurul'da sizlerin oy verme hakkınıza ipotek konulması nedeniyle sandıktan çıkan irade, maalesef 3 aylık bir gecikme ile tecelli edebildi.

Kanunla belirlenen 24 aylık görev süremiz bu haksız ve vicdansız yaklaşım neticesinde 21 aya indi. 3 aylık görev süremiz adeta gasp edildi. Yani aslında görev yaptıkları sürelerde TÜRSAB’ın kaynaklarını nasıl israf ettilerse, kendilerinden sonra görev alacakların üç ayını da israf ettiler, heba ettiler.

Güvenlik gibi kimsenin inanmadığı ve turizme zarar veren, kabul edilemez bir gerekçeyle seçimimizi ertelettiler. Elbette korkunun ecele faydasının olmadığını genel kurul gösterdi.

Tüm engellemelere, her türlü oyuna rağmen "Bize Değişim Gerek" dediniz ve sesinizi yükselttiniz. Artık yeter söz bizimdir dediniz. Bunu sizin iradeniz başardı.

Gerileme dönemini bitirip yükselme dönemini başlattınız. Bu süreçte sözün; sizin sözünüz olduğunu iradenin sizin iradeniz olduğunu bir an için aklımızdan çıkarmadık.

TÜRSAB'ın imkanları üzerinden ağalığa, sultanlığa kalkışmadık

Kerameti bir an bile kendimizde aramadık. TÜRSAB’ın imkanları üzerinden ağalığa sultanlığa kalkışmadık. Burayı bize aziz bir emanet olarak gördük, görevlerin gelip geçici olduğunu bir gün dahi aklımızdan çıkarmadık. Asıl olan alnının akıyla burada bu salonda olmaktır. Alnımızın akıyla alnımızın açıklığıyla, alnımızın teriyle buradayız.

İlk günlerde, bin türlü usulsüzlük ve yanlış yönetimden dolayı üzerimize yıkılan devasa borca, mazbatayı aldığımız günün ertesinde gelmeye başlayan hacizlere rağmen TÜRSAB'a olan görev aşkımızı hiç kaybetmedik.

Tam tamına 180 icra takibiyle uğraştık

Eski yönetimin, sonu gelmeyen ticaret sevdası yüzünden tam tamına 180 icra takibiyle uğraştık. Bizim kaçıp gideceğimizi düşündüler ama yılmadık. dimdik ayakta durduk.

Seçimi ertelettikleri o üç aylık dönemde kime ve neden kesildiği belli olmayan toplamı 130 milyon lirayı evet arkadaşlar tam 130 milyonu bulan çeklerle, hacizlerle kapımıza dayandılar.

Göreve gelir gelmez ibra olmamış eski yönetimin hesapları, bakanlık müfettişlerince denetlenirken biz de tam bağımsız uluslararası bir kuruluşa hesapları denetlettik.

Tüm hesaplar teker teker incelendi. Biz, üzerimize düşen vazifeyi yaptık, Cumhuriyet Savcısı’nın talebi üzerine hazırlanan bilirkişi raporunda bu yolsuzluk ve usulsüzlükler kuruşuna kadar tespit edilmiştir artık konu ağır ceza yargılamasının konusudur. Biz de sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bakınız bu kurum icra takipleriyle yıpratılıp var olma mücadelesi verirken bugün adaylığa soyunan arkadaşlar, TÜRSAB’ın yönetiminde oldukları dönemde TÜRSAB’dan aldıkları ticari işlerle meşgullerdi.

TÜRSAB, üyeleri için var onu yönetenler için değil

Hala bir şeyi anlamamakta direniyorlar, Kabul etmek istemiyorlar, artık TÜRSAB, üyeleri için var onu yönetenler için değil. Yöneticiler TÜRSAB’ın içini boşaltmayacak, bu dönemde olduğu gibi dolduracak.

Geçmişte yapılanların parmak izlerini silmeye çalışanlara asla geçit vermeyiz aslında bu usulsüzlükleri o kadar açık yapmışlar ki parmak izini bırakın, ayak izi bırakmışlar.

Bu hesaplarla bu kurnazlıklarla, eski düzeni getirmeye çalışanlara, geçmişi özleyenlere, bunun için organize olanlara bu genel kurul asla geçit vermeyecektir, izin vermeyecektir.

Yılmamızı beklediler ama...

Hiçbir organize ittifak bu yapılanların üstünü örtemez. Dün mücadele ettikleriyle bugün kol kola olanların hazin manzarası çok net ortadadır. Önümüze çıkan her engel bizi daha da güçlendirdi. Yılmamızı beklediler ama sizlerden aldığımız güçle, enerjiyle yolumuza devam ettik, devam ediyoruz.

18 yıllık yönetimin sebep olduğu yıkıntıyı kaldırmak için ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımız mesai kavramı olmadan çalıştık. Hazreti Ömer'in de dediği gibi sabır boyun eğmek değil, mücadele etmektir. Biz de bu düsturla karşımıza çıkan tüm zorluklara göğüs gerdik, mücadele ettik ve sizlerin desteğiyle başardık.

Her şeye rağmen söz verdiğimiz gibi kısa sürede birliğimizde sağlam temellere oturttuğumuz hukuksal düzen ve disiplin sayesinde; adil yönetilen, hesap verebilen şeffaf bir TÜRSAB ortaya çıkarttık.

Kimsenin tarafı olmadık

Yönetim dönemimizde büyük, küçük demeden hiçbir üyemizi birbirinden ayırmadık, herkese eşit davrandık. Taraf göstermeye çalışanlara rağmen kimsenin tarafı olmadık. Bu ilkesel duruşumuzu sonuna kadar koruduk, koruyacağız.

Değerli arkadaşlar, verdiğimiz sözlerin başında; dürüstlük ve adalet geliyordu. Birlik olarak, olması gerekene, yani asli görevlerimize odaklandık. Ticaret sevdasına girmedik, üyelerimize rakip olmadık. Önceliğimiz hep siz değerli üyelerimiz oldu.

Şu anda TÜRSAB'a ait tek kuruş belgesiz harcama yok

TÜRSAB şu anda her birimiyle şeffaf bir kurum. Birliğe ait belgesiz tek kuruş harcama yok. Seyahat Acentalarımıza fayda sağlayan işler dışında hiçbir faaliyetimiz yok. TÜRSAB bünyesinde bir iktisadi işletme kurduk. Üye kayıt ve aidat dışı ne gelir varsa parası da oraya geliyor, ödemesi de oradan yapılıyor. Kayıtsız hiçbir işlem kesinlikle yapmıyoruz.

İlk günden bu yana benimsediğimiz bu ilkemiz gereği birliğimize ve iktisadi işletmemize ait mali bilanço tablolarımızı düzenli olarak web sitemizde yayınlıyoruz.

Sevgili meslektaşlarım, biz bu yola sizinle, sizden aldığımız güçle sizin için çıktık. Başarıyı bir varış noktası olarak değil, bir yolculuk olarak gördük. Kabul etmek gerekir ki, maalesef yapamadığımız, yetiştiremediğimiz işler de oldu. Henüz hayata geçiremediğimiz ve hepimizin beklediği önemli hususlardan biri de Birlik yasamız.

Üzerinde hassasiyetle durduğumuz 1618 sayılı yasanın değişmesiyle ilgili kültür ve turizm bakanlığı bürokratlarıyla birlikte çok yoğun bir çaba gösterdik. Ben ve Hukuk Müşavirimiz neredeyse her hafta yasa toplantısına katılmak için Ankara'ya gittik.

Bu süreçte sayın Bakanımız da üyelerimizin ve diğer sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen en az 3-4 toplantıya bizzat kendisi Başkanlık etti. Yeni tasarıda acentalarımızın haklarını korumak için mücadele ettik. Web sitemizde yaptığımız duyuru ile 40 gün boyunca sizlerden görüş aldık.

Yeni yasamızın Aralık ayı içinde çıkmasını bekliyoruz

Gelen görüşler doğrultusunda oluşturduğumuz ve Bakanlık Bürokratları ile uyum içinde Mart 2019'da son şeklini verdiğimiz, yeni yasamızın daha erken çıkmasını beklememize rağmen,

Genel Kurul’a yetişmedi. Yasamızın Aralık ayı içinde çıkmasını bekliyoruz. Nitekim Sayın Bakanımız da yaptığı son açıklamalarda, kanun çalışmasının yıl bitmeden Meclis'e sevk edileceğini söyledi.

Kıymetli arkadaşlarım,

Bu yasa sadece benim yasam değil. Bu yasa, hepimizin çıkarlarını, menfaatlerini koruyan, bizi geleceğe taşıyacak bir yasa. Mesleğimizin, Türkiye turizminin, bu sektörden ekmek yiyen ve çocuklarının geleceğini inşa eden meslektaşlarımızın yasası. Ne benim ne de Yönetim Kurulu'ndan herhangi bir arkadaşımızın hiçbir zaman makamlarla kişisel bir tartışması olamaz. Ne yaptıysak ve yapıyorsak TÜRSAB üyelerinin menfaatlerini savunmak için yapıyoruz.

Bu makamlar el etek öperek gelinecek makamlar değil

Üyelerimizin mesleğini yapmalarına engel teşkil edecek hiçbir adıma izin vermedik, vermeyeceğiz. Bu kurumsal vakarlı duruşu yanlış yorumlayanlar bilsinler ki bu makamlar kapı kulu olarak, el etek öperek gelinecek makamlar değil. Bu makamlara icazet Genel Kurul’dan alınır, icazeti başka yerlerde arayanlar hüsrana uğrarlar. Kurumların hakkı kapıkulu olarak el etek öperek ulufe peşinde koşarak lütuf dilenerek korunamaz. Bir kuruma başkan olmanın yolunu Genel Kurul iradesinde değil icazette arayanların o kuruma verebileceği hiçbir şey yoktur. Hele hele bu kurum ile kurum aleyhine yaptıkları ticari faaliyetler ortadayken buna cüret etmeleri bile hayret vericidir, can sıkıcıdır milletin aklıyla alay etmektir.

Üzerinden seçim kotarmaya çalışan fırsatçılara geçit vermeyen Bakanımıza teşekkür ediyorum

TÜRSAB'dan ticari menfaat sağlamış biri nasıl bu kurumda Başkanlık yapar bu ne cürettir. Siz bu hazirunun bu kirli ittifaklara müsaade edeceğini mi zannediyorsunuz? Burası kimsenin kaybettiği itibarını arayacağı yer değildir. Bazıları icazet aldım der, bazıları benim itibarım yeter der.

Bu vesile ile taraf olması için yapılan tüm tahriklere rağmen, durumdan vazife çıkartmaya çalışan etraftaki tüm bezirganlara rağmen, kongre sürecinde tarafsızlığını korumak için elinden gelen hassasiyeti gösteren, üzerinden seçim kotarmaya çalışan fırsatçılara geçit vermeyen Kültür ve Turizm Bakanımıza da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

BTK'larımızı daha da güçlendireceğiz

Değerli arkadaşlar,

TÜRSAB'a yakışan bir zihniyetin inşası için hukuk temelinde, bağımlılıktan uzak, biat kültürüne karşı yeni bir kültür oluşturmaya gayret gösterdik. Bunun en güzel örneğini ise son bölge temsil kurulu seçimlerinde gösterdik. BTK seçimlerini eski anlayışta olduğu gibi "Ben seni destekleyeyim sen de beni Başkan yap" alışverişine çevirmedik. Al gülüm ver gülüm işlerine son verdik. BTK'larımızı güçlendireceğiz dedik ve bunu yaptık. Tüm BTK'ları yetkili kıldık. Göreve gelen her arkadaşımızın her zaman destekçisi olduk olacağız. Projelerini hayata geçirmeleri için tüm imkanlarımızı seferber ettik edeceğiz. BTK’lar bölgesindeki acentaları hakkıyla temsil ettiğini bizim dönemimizde anladı. İlk defa BTK'ların bir bütçesi oldu. İhtiyaç olan, talebi olan bütün BTK'larımızın ofislerini yeniledik. Çalışma yapmak isteyen tüm BTK'larımızın önünü açtık. Ayrıca, Bölge Temsil Kurullarımızın yetkisini artıran, özgüvenini geliştiren bir uygulamayı daha başlattık. BTK'larımızın onayı olmadan acenta kurdurmadık.

O nedenle son yapılan btk seçimlerine Genel Kurul'a katılan üye sayısından çok daha fazla üye katıldı. Önümüzdeki dönemde inşallah BTK'larımızı daha da güçlendireceğiz, yetkilendireceğiz.

Görev süremizin sonunda sizlerin helalliğini alıp müsaadenizi isteyeceğim.

Saygıdeğer meslektaşlarım;

"Görevini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına, ne mazeretin çaresi ne ilacın çaresi şifa olur" der Mevlana. Çok şükür ki, bizim vicdanımız rahat. İyi bir vicdan en iyi yastıktır. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işe girmedik, girmeyeceğiz. Şu bir gerçek ki, bunca yıllık bir yönetim zihniyetinin yarattığı sorunları çözmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Dolayısıyla bir dönem daha bizlere teveccüh göstermeniz için tekrar aday olduk. Yine sıkı bir dönem geçirip sözlerimizi sonuna kadar yerine getirerek, TÜRSAB'ın kurum olarak saygınlığını daha da artırmayı hedefliyoruz. Birliğimizi sadece borçlarıyla anılan bir kurum değil, projeleriyle öne çıkan, takdir toplayan bir yapı haline getirmek için gayret gösteriyoruz. Görev süremizin sonunda sizlerin helalliğini alıp müsaadenizi isteyeceğim.

En büyük arzum, bir dönem daha size hizmet verdikten sonra bayrağı donanımlı bir ekibe teslim etmek. Bu birlik hepimizin birliği. Yeni gelen arkadaşımızı da bağrımıza basar, başkanımız olarak sonuna kadar destekleriz. Mahkeme kadıya mülk değildir. Emaneti hakkıyla taşıyıp zamanı geldiğinde teslim etmek esastır. Namustur.

Kaybedecek, boşa geçirilecek tek bir dakikamız bile yok

Kıymetli meslektaşlarım,

Başarıya ulaşmanın yolu samimiyetle ve sürekli çalışmaktan geçer. Hasbii olmaktan geçer. İlahi hakikat ışığında "Emrolunduğumuz gibi dosdoğru olacağız."

Kongre’de yemin edip kongre bitince dönenlerden olmadık, olmayacağız, burada söz verip sonrasında boş verenlerden olmadık, olmayacağız. Burada düz yürüyüp, kongre bitince yan çizenlerden olmadık olmayacağız. Burada esip gürleyip, sonrasında sinenlerden, eğilenlerden olmadık olmayacağız. Çok şükür sizlerin boynunu öne eğdirecek hiçbir işin içinde olmadık. Kaybedecek, boşa geçirilecek tek bir dakikamız bile yok. Gün ortak akılla geleceğin vizyonunu belirleme günü.

Meslek büyüklerimize 220 dönümlük arazide yaşam köyü kuracağız

Değerli arkadaşlarım, bu iş gönül işi, vefa işi. Biz de bu anlayışla, mesleğe emek vermiş, yıllarını bu meslek için sarf etmiş büyüklerimize, duayenlerimize vefamızı göstermek adına çok güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz.

Düzce'de gerçekleştirilecek olan yaşam köyü projesi bu bakımdan çok özel bir anlam taşıyor. Düzce Belediyesi tarafından birliğimize tahsis edilecek, içinde gölü de olan yaklaşık 220 dönüm alan üzerinde kuracağımız Yaşam Köyü'nde; konaklama alanları, dinlenme alanları, kamp alanları, tabiat parkları, hobi alanları yer alacak. Bu tahsis süresince emeği geçen başta TURSAV vakfı yönetim kuruluna

Batı Karadeniz BTK başkanımız Sayın Ercan Güner’e; projenin vücut bulma sürecine maddi bağışta bulunarak katkı sağlayan, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum.

En önemli yol göstericimiz yine sizler olacaksınız

Kıymetli arkadaşlar, bu nefes nefese yoğun tempoda, koşturma sırasında, istemeden ve hatta bilmeden de olsa gönül kırdıysak affınıza sığınıyoruz. Hatamız varsa da mutlaka ders çıkartırız. Burada en önemli yol göstericimiz yine sizler olacaksınız.

Sizlerin önerileri, fikirleri, eleştirileri her zaman kılavuzumuz olacak, Allah’ın izniyle Cumhuriyetimiz’in 100'üncü yılı 2023'e başarılarla yürüyeceğiz, hedefleri tutturmuş olacağız ve bu başarıyı ülkemize ve Cumhuriyetimiz’in kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e armağan edeceğiz.

Bu dönemde işlerini aksatmak ve ailesini ihmal etmek pahasına yoğun bir mesai sarf eden yönetim, denetim, disiplin kurullarında görev alan arkadaşlarıma, BTK Başkanlarımız ve üyelerimize, İhtisas Kurulu Başkanlarımıza ve üyelerimize, Genel Sekreterimize, Hukuk Departmanımıza, Grup Başkanlarımıza, kaptanlardan, ikram görevlilerine, Denetim Ekibimizden Sicil Departmanımıza tüm personelimize özverili çalışmaları nedeniyle çok teşekkür ediyorum.

Ebediyete intikal eden çok değerli meslektaşlarıma Allah'tan rahmet diliyorum. Sektörümüze hizmet veren tüm meslektaşlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum.

Sonuç ne olursa olsun yarın Genel Kurul salonundan bir ve beraber olarak çıkalım

Değerli arkadaşlar

Yarın hakimiyet üyenindir diyerek özgür iradenizi sandığa yansıtacaksınız. Hiç kuşkusuz, TÜRSAB ülkemizin güçlü geleceğinin şekillendirilmesinde en etkin oyunculardan biri olarak hizmet etmeye devam edecektir. Genel Kurulumuzdan çıkacak sonucun başta tüm üyelerimize, ülkemize ve dünya turizmine hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Edirne’den Kars’a, Antalya’dan Van'a, Trabzon’dan Mersin’e, Ankara’dan Muğla’ya, Mardin’e, Eskişehir’e, Konya’ya değişimin gücüyle yürümeye, sektörümüzü birlikte büyütmeye devam edelim.

Sonuç ne olursa olsun yarın Genel Kurul salonundan bir ve beraber olarak çıkalım. Eminim ki; güçlü bir şekilde çıkan iradenizin sesi, birçok yeniliğin de habercisi olacak.

Bu seçimlerde oyunuzun rengi ne olursa olsun, hangi adayı desteklerseniz destekleyin sandıktan çıkan sonuç, TÜRSAB'ın lehine, kurumumuzun geleceğine ışık tutan bir sonuç olsun, hayırlı, uğurlu olsun.

Sağ olun, var olun. Her birinize ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Gününüz, gönlünüz hep aydınlık, yolunuz açık olsun.

Değişim devam ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha